Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > “Bir Sibel Vakası da Balıkesir’de Yaşanmasın”
“Bir Sibel Vakası da Balıkesir’de Yaşanmasın”
...
08-01-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
429 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a çağrıda bulunurken,  ” Balıkesir’de belediyeye ait araçlar kampüs hattında öğrencileri ücretsiz taşısın. Bu jesti, Balıkesir halkı olarak yapalım. Bir Sibel Ünli vakası da Balıkesir’de yaşanmasın”  dedi. Aytekin, işsizliğin, yoksulluğun ancak dayanışma içinde aşılabileceğini vurguladı.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin bugün İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında çeşitli konularda açıklamalarda bulunurken, ekonomik krize dikkat çekti.  Krizden etkilenen üniversiteli öğrencilere destek çağrısında bulundu.

“İşsizlik, Yoksulluk Can Alıyor”

“Malum Türkiye ekonomik sorunları, işsizliği, yoksulluğu belki cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar derin, hiç bu kadar acı yaşamamıştır” diyen  Aytekin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öyle ki toplu aile intiharları oluyor. Aileler; çoluk-çocuk, eş, karı-koca topluca intihar ediyorlar yoksulluktan. Bu, bu ülkenin, bu toprakların yaşadığı en büyük acıdır, en büyük zulümdür. Yine geçtiğimiz günlerde bir kardeşimiz;  İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli, yoksulluktan, parasızlıktan, işsizlikten ve çaresizlikten  canına kıydı. Şimdi bunun üzerinden siyaset yapmayı ben doğru bulmam. Bu meseleye siyasi olarak yaklaşmıyorum.  Tamamen insani yaklaşıyorum, bu ülkenin bir vatandaşı olarak yaklaşıyorum. Bu kız kardeşimizin acısını, hayat hikayesini ve ne için, neden intihar ettiğini izlerken eminim ki herkesin yüreği sızlamıştır. Şimdi burada Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’a bir teklif sunuyorum. Bakın geçmişte otobüs  fiyatlarına bir zam yapılmıştı, biz onu eleştirmiştik. Geçen günlerde o zammın ya da mevcut fiyatın geriye düşürüleceğini söylediler. Bunun siyasetini yapmayalım, bu teklifin siyasetini de yapmayacağım. Ama iktidarıyla muhalefetiyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi şunu yapsın istiyoruz: Balıkesir’de  belediyeye ait araçlar kampüs hattında  öğrencileri ücretsiz taşısın. Bu jesti Balıkesir halkı olarak yapalım. Bir Sibel Ünli  vakası Balıkesir’de yaşanmasın istiyoruz”

 “Bu İşsizliği, Bu Yoksulluğu Dayanışma İçinde Aşalım”

Vatandaşlardan öğrencilerden kendilerine çok sayıda mesaj geldiğini söyleyen Aytekin, ” Eminim ki iktidar partisi milletvekillerini de arıyorlardır. Telefonlarımıza mesajlar, aramalar, mail göndermeler, sosyal medyadan bildirimler geliyor. Bu çocuklarımızın zaten aileleri işsizdir. Bu işsizlikte, bu parasızlıkta, bu yoksullukta, bu yoksulluğu biz millet olarak dayanışma içinde aşacaksak ki öyle yapmalıyız, o zaman gelin gençlerimizden, çocuklarımızdan başlayalım. Balıkesir’deki üniversite öğrencisi kardeşlerimize taşıt ücretlerini ücretsiz yapalım” dedi.

Aytekin, bu öneriyi TBMM’de de gündeme getireceğini, özellikle CHP’li belediyelerde üniversitelilerin ulaşım hizmetinden yararlanması için girişimlerde bulunacağını sözlerine ekledi.
/Memet Koşar

Etiketler :
“Bir Sibel Vakası da Balıkesir’de Yaşanmasın” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net