Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > BENGİ İle Eğitime RENK Kat
BENGİ İle Eğitime RENK Kat
...
09-01-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
587 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı okul ziyaretlerine devam ediyor. Her fırsatta "BENGİ" (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi) diyerek, eğitime ayrı bir önem verdiklerini dile getiren Vali Ersin Yazıcı, gerçekleştirdiği okul ziyaretleri ile öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Balıkesir'de 213. okulu ziyaret eden Vali Yazıcı,  bu hafta da Karesi Üçpınarlı Şehit Yüzbaşı İlker Acar Ortaokuluna bir ziyaret gerçekleştirdi. Vali Yazıcı,  öğrenciler ve öğretmenlerle uzun süre sohbet etti ve onlara hayatlarında başarılar diledi.

Öğrenciler Ve Öğretmenler İçin
Okul girişindeki danışma biriminde bulunan nöbetçi öğrenciden görevleri ile ilgili bilgiler alan Vali Yazıcı, okula geliş nedenini öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret olarak ziyaretçi defterine kaydını yaptırdı ve imzaladı.
Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.
Okumanın önemini bir kez daha vurgulayan Vali Yazıcı, öğrencilere kitap hediye ederek onlarla birlikte kitap okudu. Öğrencilerden kitap okumayı alışkanlık haline getirerek, her gün düzenli olarak kitap okumalarını istedi.
Öğrencilerden hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmamalarını isteyen Vali Yazıcı, 36 yıl Önce Yatılı Olarak Okuduğunu Anlatarak Kendi Eğitim Hayatından Örnekler Verdi.
Bütün Tesislerimizin Kapıları Ardına Kadar Açık
Öğrencilere kitap okumanın, enstrüman çalmanın ve spor faaliyetleriyle uğraşmanın kendilerinin gelişimine büyük katkılar sunacağını anlatan Vali Yazıcı, "Bol bol kitap okuyun. Çağımız bilgi çağı, ne kadar çok okursanız o kadar bilgili olursunuz. İnşallah hepiniz ileride bu ülkeyi yöneten insanlar konumuna gelirsiniz. Birçok gencimiz ulusal ve uluslararası spor başarısı elde etti. Sizler de bu imkânlardan faydalanabilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz ve başarıya hazırlanacağınız bütün tesislerimizin kapıları sizlere ardına kadar açık." dedi.
Vali Yazıcı, ziyaret ettiği okullarda öğretmenlerle de bir araya gelerek, talep ve sorunlarını dinlediklerini ifade ederek, okullarda başarının daha da artması için öğretmenlerle tanışmaya ve istişarede bulunmaya önem verdiğini ifade etti.
Değerlerimizle Değerliyiz
Öğrenci, veli, öğretmen ve okul yönetiminden oluşan dörtlünün olmazsa olmaz olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Mülki İdare olarak ilgilendiğimiz çok fazla alan var ve onlar içerisinde eğitimin de öncelikli olduğunu düşünüyoruz. Okul ziyaretlerinde yapılan güzel şeyleri tespit edip bunları diğer okullarımıza da yayabilme ve varsa eksiklikler onları da tamamlama gayreti içerisindeyiz. Sizlerin de hayatına tesir etmiş olan öğretmenleriniz olmuştur, hayatınıza dokunan o öğretmenler gibi sizlerin de aynı şeyi yapmanız, çocuklarımızın geleceğini büyük ölçüde etkileyecektir. Eğitim her ülkenin, her milletin, her ilin mutlaka programında, gündeminde olması gereken, valisinden yerel yöneticilerine, velisinden öğrencisine kadar herkesi ilgilendiren önemli bir konudur. Değerlerine sahip çıkan, değerlerinin kıymetini bilen, gelecekte de ailesine, toplumuna ve ülkesine yararlı insanların yetişmesi önemli." ifadelerini kullandı.
Şehit Yüzbaşı İlker Acar
Ülkemizin bölgesinde güçlü ve güvenli bir devlet olmasından rahatsızlık duyan çevreler olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Okulumuza vatan savunmasında görev yaparken şehit olan İlker Acar'ın adının verilmesi ayrı bir anlam ifade ediyor. Çocuklarımız okulda Şehit İlker Acar'ın adını gördükçe, vatan için fedakârlığın, çalışmanın ve gerektiğinde canını verebilmenin ne demek olduğunu daima yüreklerinde yaşatacaklarına inanıyoruz. Bu ilk değil, bundan önce de Şehitlerimizin isimlerini vermiş olduğumuz okullarımız oldu. Şehidimizin ruhu şad olsun, Yakınlarına bir kez daha sabırlar diliyorum. Ben ve çalışma arkadaşlarımız her zaman Şehit yakınlarımız ile Gazilerimizin ve ailelerinin emrinde olacağız. Aziz Şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Şehidimizin adı bu okulda her zaman yaşatılacaktır." dedi.
Öğretmenlik, Zor Ve Sabır İsteyen Bir Meslek
Öğretmenlerin isteklerini de dinleyen Vali Ersin Yazıcı, öğretmenliğin zor ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirterek, çocukların gelişiminde ve yarınlara hazırlanmasında aileler ile birlikte öğretmenlere çok büyük ve önemli görevler düştüğünü belirterek, kendilerine başarılar diledi. /Haber Merkezi

Etiketler :
BENGİ İle Eğitime RENK Kat -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net