Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Başkan Gemici Esnafın 2020 Yılından Beklentilerini Anlattı
Başkan Gemici Esnafın 2020 Yılından Beklentilerini Anlattı
...
10-01-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
516 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Tuhafiyeciler, Manifaturacılar Ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, 2019 yılının esnaf için zor bir yıl olduğunu kaydederek 2020 yılından beklentilerini açıkladı.

Bandırma Tuhafiyeciler, Manifaturacılar Ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, küçük esnafın yaşadığı belli başlı sorunları masaya yatırdı. 2019 yılında esnafların yerel bazda en çok; internet satışlarının çoğalmasından, marketlerin her geçen gün artan sayılarından ve çeşitli denetimsizliklerden yana sorunlar yaşadığını kaydeden Başkan Gemici, “2020 inşallah esnafımız için güzel bir yıl olur,” dedi.

Gemici, “2020 yılın da dükkânların yarısı boş. Boşalan dükkânların yerine de,  gıda üzerine yerler açılıyor.  Dışarıdan gelen esnaflar yerlerimizi almaya başladı. İnternet satışların da çok büyük, bir patlama var. İnternet satışları da esnafımızı zor duruma sokuyor. Onun yanında birde marketler her yeri sardı. Marketlerin de her şeyi satmasından dolayı küçük esnafın sıkıntı çekiyor. Pazar yerleri ile ilgili çıkan meclis kararı ocak ayına ertelendi. Pazar yerlerin de çok büyük başıboşluk var, kimin ne yaptığı belli değil.

Esnaf arkadaşlarımızla her gün istişarelerde bulunuyoruz. Devlete borcu olmayan arkadaşımız yok. Mutlaka bütün esnafın borcu var. Bunlarla ilgili mutlaka yapılandırma gelmesi gerekiyor. Bankaların kredi musluklarını açtığı söyleniyor ama bankalar küçük esnafa kredi vermiyor. Bilanço isteniyor, zaten küçük esnafın bilançosu zayıf. Zaten kırmızı kalemliler, sicil affı da çıkmadı. Hükümet diyor ki faizler indi, KOSGEB kredisi vereceğim. Ben bunlardan daha Bandırma’da yararlanabileni görmedim. Faizler düşmesine rağmen esnaf para alamıyor ki. 2020 devletin de söz verdiklerini yerine getirmesiyle daha iyi olur diye ümit ediyoruz,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Başkan Gemici Esnafın 2020 Yılından Beklentilerini Anlattı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net