Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bandırma Belediyesi Gazetecilere Kahvaltı Verdi
Bandırma Belediyesi Gazetecilere Kahvaltı Verdi
...
11-01-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
697 Okunma
Haberi Yazdır

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Bandırma’da Görev Yapan Gazetecilerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bandırma Belediyesi tarafından gazetecilere kahvaltı verildi. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ve meclis üyeleri verilen kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldiler.

Gazeteciler ile sohbet ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun günün anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi. Tosun, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Gelişen teknoloji ve iletişim yollarıyla dünyamız artık küçük bir köy misali haline geldi. Yeryüzünde meydana gelen her türlü olay saniyeler içerisinde herkes tarafından bilinir ve takip edilir hale gelmekte. İşte bu sebeple, gazetecilerin bir olayın tüm ayrıntılarını, bütün yönleriyle inceleme, tarafsız ve doğru şekilde toplumlara duyurma sorumluluğu çok önemlidir. Bu sorumluluğu taşıyan gazeteciler kimi zaman hakarete, tehditle, şiddete ve hatta maalesef suikastlara maruz kalmıştır.

İktidarlar eliyle yargı tarafından hapishanelerde çürütülen, sürgün hayatı yaşamak zorunda kalan, mesleğini yapması engellenen gazeteci sayısı oldukça fazladır. Ülkemiz maalesef mesleklerini yaptıkları için tutuklanan, kirli odaklar tarafından haince katledilen gazeteci sayısıyla dünyada kötü bir üne sahiptir. Bandırma Belediye Başkanı olarak dileğim; sadece gazetecilik yaptıkları için tutuklanan gazetecilerin derhal serbest bırakılmasıdır.

 Halkın haber almasını engellemek, basını baskı altına çalışmak boşa bir çabadır. Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Bizler daima özgürlükten ve özgür düşünceden yanayız. Kimden gelirse gelsin her tür baskının karşısındayız. Basını tarafsız, gazetecisinin özgür olduğu bir Türkiye’nin özlenen aydınlık yarınlara daha kolay ulaşacağına yürekten inanıyorum.

 Ancak üzülerek görmekteyiz ki; ülkemizde kalemini, objektifini hükümet ve güç sahiplerinin menfaatlerine uygun şekilde kullanan, toplumda haksızca algı yaratan, meslek etik ilkelerine uymayan gazetecilik örnekleri var. Fakat buna karşın “doğru haber namusumdur” diye düşünen, ilkeli ve dürüst gazeteciler de var. İşte o gazeteciler sayesinde halkımız tüm baskı ve algı operasyonlarına rağmen gerçekleri öğrenebiliyor. İşini en doğru şekilde yapan, tüm olumsuzluklara rağmen gazetecilik ilkelerinden asla taviz vermeyen basın emekçilerine toplumumuz gibi bende çok saygı duyuyorum. Ahirete göç eden değerli gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

2020 Yılıyla birlikte ülkemizde ve dünyada basının ve gazetecilerin üzerindeki her tür baskı ve tehdidin son bulmasını umuyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü yürekten kutluyorum.”

Kahvaltıda gazetecilere de söz verildi. Güney Marmara Aktif Medya Çalışanları Derneği Bandırma Şube Başkanı Ali Osman Ata, yaptığı konuşmada, “Gazetecilerin yeterli değeri görebilmesi için, acilen basın kanununun çıkması, belli kriterler oluşturulması gerekiyor. Önüne gelen herkesin gazeteciyim dememesi ve bu işin yasal hükümlülükleri olması gerekiyor. Ben tüm meslektaşlarım ile daha iyi günlerde görüşeceğimizi temenni ediyorum ve çalışan gazetecilerin gününü kutluyorum,” dedi.

Kahvaltı sonunda Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, gazetecilere ajanda ve takvim hediye etti. Hediye takdiminden sonra hatıra fotoğrafı çekilmesi ile kahvaltı programı son buldu. /Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Bandırma Belediyesi Gazetecilere Kahvaltı Verdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net