Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Marmara Birlik’te Yönetim İbra Edilmedi
Marmara Birlik’te Yönetim İbra Edilmedi
...
13-01-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
642 Okunma
Haberi Yazdır

Marmara Birlik S.S. 162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Mali Genel Kurulu’nda Başkan Abdullah Şenol Ve Yönetim Kurulu İbra Edilmedi.

Marmara Birlik S. S. 162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Mali Genel Kurulu’nda Başkan Abdullah Şenol ve Yönetim Kurulu büyük bir şok yaşadı. Gergin anların ve hararetli tartışmaların yaşandığı genel kurulda mali tablo nedeniyle yönetim ibra edilmedi.

Mali Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’na Hüseyin Sarı seçildi. Sarı, 860 ton zeytinin ezmeye gittiğini ve kooperatifin 2018-2019 mali tablosunda 3 milyon 876 bin liralık zarar görüldüğü bilgisini vererek zeytin üreticisinden yönetim kuruluna hesap sormasını istedi. Yönetim kurulunun üreticinin haklarını savunmadığını söyleyerek tepki gösteren Sarı, “Burada divan başkanı ve kooperatif üyesi olarak 4 bin üyenin hakkını savunmakla mükellefim. Makam ve mevkii için değil gariban üretici için çalışılmalı. Mahsul sarnıçta kaldı. Mali tablonun ibra edilmemesini istiyorum,” dedi.

Bunun üzerine oylamaya geçildi ve mali tablo ezici bir çoğunlukla ibra edilmedi. Daha sonraki oylamada görev yapan yönetim kurulu da ibra edilmedi. Abdullah Şenol ve yönetim kurulu, üyelere karşı şeffaf olmadıkları ve mali genel kurulun haber verilmediği yönünde de eleştiriler aldılar. Mali genel kurulda ayrıca yönetim kurulunun maaş alıp almaması da oylandı. Üreticiler, yönetim kurulunun kooperatiften maaş almamasına yönelik el kaldırdı. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Marmara Birlik’te Yönetim İbra Edilmedi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net