Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Altıeylül’de Eğitim Dayanışması
Altıeylül’de Eğitim Dayanışması
...
16-01-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
534 Okunma
Haberi Yazdır

Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altıeylül Belediyesi   akademik başarıyı  arttırmak  için protokol imzaladı. Bu protokolle Necatibey Eğitim Fakültesi öğrencileri Altıeylül ilçesindeki öğrencilere LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanırken katkı sunarak deneyim kazanacaklar.

NEF Dekanlığında yapılan imza töreninde konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Baştürk  “ Eğitim Fakültelerinde topluma hizmet uygulamaları bağlamında bazı derslerimiz var. Öğretmen adaylarımızdan, ekonomik olarak yetersiz ama akademik olarak başarılı olanlarına destek sağlıyoruz. Bu protokol ile birlikte, hem kurumlar arası çalışmayı ve işbirliğini artacak, hem de fakültemizde okuyan öğrencilerimiz Altıeylül ilçemizdeki öğrencilerimize LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanırken katkı sunarak deneyim kazanacaklar. Bir öğretmen adayımızın deneyim kazanması ve bir öğrencinin başarılı olması bile bizim için büyük bir kazanç olacaktır. Bu bağlamda Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Geleceğin teminatı öğrenciler adına geçen yıl başlatılan güzel bir işbirliği olduğu konusuna değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik,  “Ekonomik olarak zayıf, akademik olarak güçlü  öğrenciler için,  oldukça güzel bir proje için imzalarımızı attık. Geçen yıl başlayan bu projenin meyvelerini aldık. İlçemiz LGS sınavlarında il genelinde birinci sırada. Öğrencilerimize, eğitimcilerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Başarı bir ekip işi. Üniversite bünyesindeki öğrencilerimiz hem kendi öğretmenlik deneyimlerini geliştirecekler, hem de bizim öğrencilerimize bire bir etüt verme anlamında çok büyük katkı sağlayacaklar.  Projede kırsal mahallelerde okuyan öğrencilerimiz ile NEF öğrencilerinin bir araya gelmelerini sağlayacak, proje sonunda da İzmir’e yapılacak matematik evi gezisinde lojistik desteği verecek olan Altıeylül Belediyemize, bu projeye de destek veren öğrencinin olduğu her yerde olan Başkanımız Hasan Avcı’ya, Sayın Dekanıma ve katkısı olan herkese çok teşekkür ederim.“ dedi

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, en büyük yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirtirken bu çalışmanın içerisinde olmaktan mutluluk duyduğunu bildirdi. Başkan Avcı sözlerine şu şekilde devam etti; “ Altıeylül Belediyesi olarak en çok protokol yaptığımız kurum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü. Eğitim olduğu zaman böyle projelerin içinde olmaya gayret ediyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz ve Dekan hocamıza bu güzel protokolden dolayı teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüzün de bahsettiği gibi geçen yıl bu projeyi küçük bir çerçeve içinde yapılarak elde edilen başarı, bugün yapılan protokol ile ilçe genelinde yayılacak. Yarının öğretmenleri bugünden eğitime başlıyorlar. Özellikle ekonomik olarak zayıf, akademik olarak güçlü öğrencilerimizin başarılarına katkı sunacak, aynı zamanda NEF öğrencilerimizin bugünden eğitimci olmalarında deneyim kazandıracak çok güzel bir projeye imza atıyoruz. Bizler öğrencilerimiz için, çocuklarımızın yetişmesi için gücümüz yettiğince, elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Bu protokolün ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”  (balikesir24saat.com)

Etiketler :
Altıeylül’de Eğitim Dayanışması -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net