Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Bir “Başka Sinema” Mümkün
Bir “Başka Sinema” Mümkün
...
22-01-2020 05:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
755 Okunma
Haberi Yazdır

2013 yılından bu yana festival filmlerini ülkemizin çeşitli kentlerinde gösterime sokan Başka Sinema, Balıkesir’de de “Başka Çarşamba” adı altında ödüllü festival filmlerini Balıkesirli sinemaseverlerle buluşturuyor.

Aralık ayında 10 Burda Avm’de bulunan Cinemapink sinemalarında başlayan gösterimler sonrası 2019 Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödüllü “Küçük Joe” , restore edilmiş haliyle klasik bir film sayılan “Arizona Dream”, 2019 Cannes Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödüllü “Acı ve Zafer” , 2019 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödüllü “Parazit” , 2019 Cannes Film Festivali’nde en iyi senaryo ödüllü “Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi”, Altın Küre Ödüllü “Judy” filmleri izlendi.

Sırada “Elveda ” Var

Yine bol ödüllü “Elveda” filmi de yarın akşam (22 Ocak çarşamba)  izlenecek  Filmler her çarşamba saat 19.00’da tek seans olarak gösteriliyor. Şu ana kadar gösterilen her film kapalı gişe oynadığı gibi, bazı filmlere konan ek seanslar da doldu.  İzlenen film sonrasında 10 Burda Avm’de bulunan De mi Lounge kafede film üzerine sohbetler yapılıyor. Bu sohbetlerde film hakkında kim, ne düşündüyse anlatıyor,  özgürce filmi yorumluyor.

“Artık İyi Sinemaya Ulaşabiliyoruz”

Bu etkinliklerin Balıkesir’de gerçekleşmesine öncülük eden Mehmet Göçmenoğlu, ” Başka Sinema’nın, Balıkesir’de gösterime girmesinde büyük rolü olan film ithalatçı şirket BirFilm’e çok teşekkür ederiz. Başka Sinema sayesinde Balıkesirli sinemaseverler iyi filmlere ulaşabilir oldu.  Bir ay gibi kısa sürede ek seanslarıyla bile kapalı gişe oynayan bu filmler göstermektedir ki Başka Sinema uygulaması bir ihtiyacı karşılamaktadır ve devam etmesi  çok önemlidir. Başka Sinema’nın iki yıldır düzenlediği uluslararası Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin varlığı da Başka Sinema’yı Balıkesir’de daha önemli kılmaktadır” dedi. /Memet Koşar

Etiketler :
Bir “Başka Sinema” Mümkün -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net