Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > SANAT ENGEL TANIMAZ
SANAT ENGEL TANIMAZ
...
28-01-2020 05:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
1489 Okunma
Haberi Yazdır

Engelime Renk Ver Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği, Engelli Bireyleri Ebru Sanatı ile buluşturdu.

Engelime Renk Ver Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği’nin Gar Cafe ev sahipliğinde gerçekleştirdiği etkinlikte engelli bireyler ebru sanatıyla tanıştı. Aileleriyle birlikte doyasıya eğlenen, eğlenirken de öğrenen engelli bireyler, Ebru Sanatçısı Ayten Özokan eşliğinde ortaya birbirinden güzel eserler çıkardılar.

 Engelime Renk Ver Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Nercü Çalışkan, yaptığımız röportajda dernek olarak engelli bireylere yönelik hali hazırda zumba, kil ve ritim kursları yürüttüklerini belirterek, Gar Cafe’nin katkılarıyla da ebru öğrenecekleri için çok mutlu olduklarını belirtti. Çalışkan, “Anneler ve çocuklarımız ile hep birlikte ebru yapacağız. Bugün bir deneme gerçekleştireceğiz. Eğer çocuklarımız severse biz bu kursa devam edeceğiz. Engelli dostumuz Gar Cafe bize bu imkanı verdi. Biz bunun için Fatma Bülbül’e çok teşekkür ederiz. Çocuklarımız bu şekilde çok daha mutlu oluyorlar. İleride çocuklarımızın eserlerinden bir sergi de oluşturmayı planlıyoruz. İnşallah neler yapabildiğimizi herkese göstereceğiz,” dedi.

Mikrofon uzattığımız Ebru Sanatçısı Ayten Özokan, yaptığımız röportajda, “Engelime Renk Ver Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği’ne destek vermek, velilere ve çocuklarına ebru yaptırmak için burada bulunuyorum. Bunun için hiç bir ücret talep etmedim. Göreceksiniz ki çocuklarımız çok başarılı olacaklar. Aynı zamanda ebru sanatı psikologların bir terapi olarak kullandıkları bir sanat dalıdır,” dedi.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Gar Cafe’nin işletmesini yürüten Fatma Bülbül, ise duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi, “Gar Cafe olarak bu tarz etkinliklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü biliyoruz ki birbirinden değerli ve çok özel çocuklarımızı ağırlıyoruz. Çocuklarımız birçok yerde mağdur olmuşlar ama biz her zaman yanlarındayız. Elimizden geleni yapıyor, destek vermeye çalışıyoruz. Her şeyden önce burada keyifli bir gün geçiriyorlar. Onlar için hem bir terapi oluyor, hem de bir araya gelme imkanı buluyorlar. Yanlarında olmalıyız, çünkü bu manevi mutluluk çok güzel.” /Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
SANAT ENGEL TANIMAZ -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net