Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Ünlü Yönetmen Tunç Başaran’ın İsmi Ölümsüzleştirildi
Ünlü Yönetmen Tunç Başaran’ın İsmi Ölümsüzleştirildi
...
10-02-2020 05:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
1187 Okunma
Haberi Yazdır

 Bandırma Belediyesi’nin Şubat Ayı Meclis Toplantısında alınan kararla yakın zamanda vefat eden ünlü Yönetmen Tunç Başaran’ın ismi Kültür Merkezine verilerek ölümsüzleştirildi.

 Annesi Yazar Pakize Başaran ile birlikte 12 yılını Bandırma’da geçiren ve 19 Aralık 2019 tarihinde yakalandığı hastalık sonucu hayatını kaybeden ünlü Yönetmen Tunç Başaran’ın ismi Sahil Bandında yer alan Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ne verilerek “Bandırma Belediyesi Tunç Başaran Kültür ve Sanat Merkezi” olarak değiştirildi. 

 Konuyla ilgili Meclis toplantısında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Tunç Başaran’ın Türk Sineması için çok önemli bir değer olduğunu belirterek ünlü yönetmenin Bandırma’nın kültür ve sanat yaşamına çok önemli izler bıraktığını söyledi.

 Başkan Tolga Tosun: “Değerli Hemşerimiz sevgili Tunç abimizi yakalandığı hastalık sonucu kaybettik. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Sevgili Tunç Abinin benim için ayrı bir yeri var. Onunla Festival Sekreterliği görevini üstlendiğimiz zamanlarda bilgisinden ve tecrübesinden faydalanma fırsatım oldu. Onun Bandırma’ya yerleşmesi, hayatını burada sürdürmesinin kentimiz kültür ve sanat yaşamına olumlu katkıları oldu. Vefatıyla birlikte cenazesinin Bandırma’da defnedilmesi konusunda ailesiyle görüş birliği sağladık. Bundan sonra da Ünlü Yönetmenimizin ismi Bandırma’da yaşamaya devam edecek. Bu amaçla bizlerde sahil bandında bulunan Belediyemiz Kültür ve Sanat Merkezimizin adını Bandırma Belediyesi Tunç Başaran Kültür ve Sanat Merkezi olarak değiştirilmesine karar verdik” dedi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Ünlü Yönetmen Tunç Başaran’ın İsmi Ölümsüzleştirildi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net