Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Öğretmen Elvan İnan, Bakanlık Tarafından Ödüllendirildi
Öğretmen Elvan İnan, Bakanlık Tarafından Ödüllendirildi
...
10-02-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
634 Okunma
Haberi Yazdır

Kuruculuğunu öğretmen Elvan İnan tarafından yapılan proje, 8507 proje arasından en iyi 200 arasına girerek 10. Etwinning Ulusal Konferansına katılmaya hak kazandı.

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan tarafından kabul edilen Elvan İnan, ekibiyle hazırlamış olduğu projeyle ödül kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Elvan İnan’ı Bandırma’ya böyle önemli bir ödül kazandırdığı için kutladı ve yeni başarılara imza atacağına inandığını söyledi.

İnan, Bir Çok Proje Çalışması Yürüttü

Aslan konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Bandırma Bilim ve Sanat Merkezin de Matematik öğretmeni olarak görev yapan Elvan İnan, 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde birçok proje çalışmaları yürüttü. Bunlardan biri de Avrupa ülkelerinde okul ortaklığı ile gerçekleştirilen "Ülkelerin Geometrisi " etwinning projesidir. Kuruculuğunu Elvan İnan tarafından yapılan proje, Türkiye, Bosna Hersek,Sırbistan, Polonya, Portekiz, ve Romanya olmak üzere 6 farklı ülkeden 10 öğretmen rehberliğinde ve 160 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Projede ortaöğretim matematik müfredatında yer alan geometri kazanımları, ülkelerin kültürel kimliğinin oluşmasında etkisi olan geometrik figürler ile ilişkilendirilmiş ve eğitim sürecine entegre edilerek yenilikçi bir eğitim yaklaşımı ile ele alınmıştır.

Sonuçta "Geometry Of Countries" etwinning projesi Ulusal ve Avrupa kalite etiketi almış ve yapılan 8507 proje arasından en iyi 200 proje arasına girerek 10. Etwinning ulusal Konferansına katılmaya hak kazanmıştır. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk tarafından öğretmenimiz Elvan İnan yaptığı başarılı proje çalışmalarından dolayı başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir. Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce öğretmenimizle birlikte bu mutluluğa ortak olmanın sevincini yaşamaktayız”. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Öğretmen Elvan İnan - Bakanlık Tarafından Ödüllendirildi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net