Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Veliler Kararı Doğru, Zamanlamayı Yanlış Buluyor
Veliler Kararı Doğru, Zamanlamayı Yanlış Buluyor
...
10-02-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
749 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’da deprem riski taşıyan okullar için alınan yıkım kararı gerekli görülürken zamanlaması açısından geç kalınmış ve yanlış bulunuyor.

Bandırma’daki 3 okul için depreme dayanıksız oldukları gerekçesiyle yıkım kararı alındı. Fatih İlkokulu, Şehit Mustafa Boz Özel Eğitim Okulu ve Bilim Sanat Merkezi binasının yıkımı için çalışmalara başlandı ama dönem ortasında apar topar alınan bu karar tartışmaları da beraberinde getirdi. Özellikle Fatih İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin yıkım işlemi nedeniyle başka bir okula kaydırılacak olmaları veliler arasında tepki topladı.

Röportaj yaptığımız veliler, okullarının depreme dayanıksız olması nedeniyle büyük tedirginlik yaşadıklarını ve alınan karara destek verdiklerini söyleseler de, eğitiminin devam ettiği süreç dolayısıyla kararın zamanlamasına tepkililer. Fatih İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin, eğitim ve öğretime Hürriyet İlkokulu’nda devam edeceği bilgisini aldıklarını belirten veliler, yıkım işleminin neden Yaz Tatili’nde yapılmadığını soruyor ve sürecin kendileri açısından zor olacağı konusunda endişelerini dile getiriyorlar.

Fatih İlkokulu’nda okuyan bir öğrenci velisi, Hürriyet İlkokulu’ndaki velilerin kendilerini istemediklerini ifade ederek, “Hürriyet İlkokulu’nun velileri tepkiliymiş ama bizim de yapacağımız bir şey yok. Bizim için de zor olacak fakat sık, sık depremler yaşanıyor. Okulumuzun depreme dayanıksız olduğu tespit edilmiş. Okulumuzda 500’e yakın mevcudumuz var. Allah korusun, bir depremde yıkılacağı söyleniyor. Aslında bizim isteğimiz şu an bile okulda eğitim olmaması. Üzgünüz ama gitmek zorundayız,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
Veliler Kararı Doğru - Zamanlamayı Yanlış Buluyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net