Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Başkan Tolga Tosun’dan Özel Ziyaret
Başkan Tolga Tosun’dan Özel Ziyaret
...
11-02-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
644 Okunma
Haberi Yazdır

 Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun; Bandırma Kaymakamlığı, Bandırma Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile gerçekleştirilen “Erken Yaşta Kodlama Eğitimi ve BeeBot Uygulamalarının Eğitim Öğretim Sürecine Entegrasyonu Projesi” kapsamında Bandırma Atatürk Özel Eğitim Okulunu ziyaret etti.

 Başkan Tolga Tosun ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Arslan ve Atatürk Özel Eğitim Okulu Müdürü Ali Alper Alkın ile bir araya geldi.

Bandırma Belediyesi tarafından desteklenen proje kapsamında Robotik Kodlama, BeeBot Uygulamaları ve proje eğitim süreciyle ilgili bilgi alan Başkan Tolga Tosun, öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceledi.

 Eğitim çalışmaları ve ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Belediyesi olarak eğitim alanında, okullarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza katkı sunabileceğimiz tüm projelere imkanlar ölçüsünde katkı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

 Başkan Tolga Tosun: “Destek olduğumuz Robotik Kodlama Projesinin sonuç verdiğini görmek bizleri çok mutlu etti. Bandırma’nın Yerel Yönetimi olarak sosyal sorumluluk projelerinin oluşmasında, uygulanmasında ve desteklenmesi konularında sürekli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Böyle bir projeye destek vermekten büyük gurur duyuyoruz. Özel gereksinimli ve otizimli çocuklarımızın robotik kodlama eğitimi almaları açısından bizden istenen tüm teknik alt yapının tamamlanmasına destek sunduk. Belediye olarak böyle bir projenin içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. İnanıyorum ki kodlama eğitimi gören özel çocuklarımız bu proje sayesinde ülkemiz teknolojisinin gelişmesine çok güzel katkılar sağlayacak. Bununla birlikte ilerleyen dönemde kentimizdeki okullarımıza Rorbotik Ürün desteğimiz başta Kaymakamlığımız olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız iş birliğiyle devam edecek” dedi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Başkan Tolga Tosun’dan Özel Ziyaret -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net