Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Yatırımcılar İçin Cazibe Merkezi
Yatırımcılar İçin Cazibe Merkezi
...
12-02-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
667 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasını ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, cam ve kimyasallar alanlarında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Balıkesir Cam Elyaf üretim tesisinde incelemelerde bulundu.
Balıkesir OSB'de bulunan fabrikada, cam elyaf üretimi yapılan tesislerin üretim hatlarını gezen Vali Yazıcı, fabrika yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Fabrika tesislerinde incelemelerde bulunarak çalışanlarla bir süre sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir'de önemli bir yatırım gerçekleştiren Şişecam Cam Elyaf Fabrikasının ülkemizin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer aldığını ifade ederek, tüm çalışanlara kolaylıklar dileğinde bulundu.
Büyük Katma Değer Sağlıyorlar
Sanayici ve iş insanlarıyla karşılıklı istişarelerde bulunmak, sanayi kuruluşlarının üretim alanlarındaki çalışmalarını yerinde görmek amacıyla bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiğini dile getiren Vali Yazıcı, sanayi kuruluşlarının hem üretim hem de istihdam alanında şehrimizin ve ülkemizin ekonomik yönden kalkınmasına büyük katma değer sağladığını söyledi.
Balıkesir'in Lokomotif Kuruluşlarından Biri
Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasının Türkiye'de ilk olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, "Şişecam, Balıkesir'in lokomotif kuruluşlarından biri. Her geçen gün ileriye giden bir fabrikamız var.  Bu işletmenin ilimizde ve dünya çapında yerinin olması çok önemli." diye konuştu.
Kapılarımız Her Zaman Açık
Balıkesir'in ihracatını yükselten önemli sektörlerin olduğunu belirten Vali Yazıcı, bu sektörlerin şehrin hem sanayisini hem de ticaretini arttırdığını kaydetti. Balıkesir'in daha çok kalkınması için her türlü çabayı gösteren sanayici ve iş insanlarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Türkiye'nin ekonomik anlamdaki büyümesinin üretimle olacağına işaret etti.
Bu Tür Tesisler Diğer Yatırımlara Örnek Olacaktır
Ülke olarak sanayide ilerlememiz adına potansiyelin var olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Türkiye'nin sanayileşmesi, kalkınması, büyümesi, her anlamda dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olması yolunda üreticilerimizin katkılarına inanıyoruz, onlara güveniyoruz. Balıkesir her bakımdan, tarımıyla, sanayisiyle ön planda olan bir şehir. Üretim olmadan kalkınmanın devamlılığının olması mümkün değil. Firmalarımız da önemli çalışmalar yapıyor. Üreticilerimiz kendilerini yenilemek ve geliştirmek için çaba gösteriyor. Bu tür tesisler diğer yatırımlara örnek olacaktır. Bugün Balıkesir Türkiye'nin büyük yürüyüşüne, 2023 hedeflerinin elde edilmesine yönelik o gelecek perspektifine zenginlik, derinlik ve büyüklük sunan bir şehir. İmalat sanayisinden ihracata, bütün üretim alanlarına kadar Türkiye'de belirleyici bir kent olma yolunda ilerliyor. Bunu daha iyiye, ileriye ve inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği ve hepimizin inanarak, gayretle gerçekleştirmek için çaba sarf ettiği, dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisinden biri olmak hedefiyle bu süreci daha önemsiyoruz. Tüm üreticilerimize, ekonomimize katkı sağlayan sanayicimize teşekkür ediyorum." dedi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Yatırımcılar İçin Cazibe Merkezi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net