Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ok’tan Tüm Vekiller Adına Öz Eleştiri
Ok’tan Tüm Vekiller Adına Öz Eleştiri
...
14-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
262 Okunma
Haberi Yazdır

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İdlib saldırısında yaralanan Balıkesirli bir askerin şehit evladı olduğunu açıklarken, “Şehidimizin emanetine sahip çıkamadık. Buraları, şu bulunduğumuz yerleri -başta kendim olmak üzere- hak etmediğimizi düşünüyorum. Hiç bir siyasi parti ayrımı  yapmıyorum. Türk milletinin verdiği yetkiyi  hak etmiyoruz ” dedi.

TBMM’De ‘Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması’ ile ilgili teklifle ilgili konuşma yapmak için kürsüye çıkan Ok, “Tıpkı Ulu Hakan Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde papazların Ayasofya’da ‘Meleklerin kanadı var mı yok mu?’ Onu konuştukları gibi bizde bunlarla konuşuyoruz” dedi. Bu kanunun büyükşehirleri muhalefetin kazanması nedeniyle gündeme geldiğini söyleyen Ok, işsizliğe, yoksulluğa, eğitim ve tarımda yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Şehidin Oğlu Da Hayat Mücadelesi Veriyor

İYİ Partili İsmail Ok’un konuşması şöyle:
“Her gün -tabiricaizse- acılarımız katlanarak artıyor; şehitlerimiz, gazilerimiz… Maalesef onlarca vatandaşımızı kara toprağın altına koyuyoruz, birçok gazimiz de maalesef hastanelerde hayat mücadelesi vermekte. Ben bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.
Acı içerisinde acı; size bu acılardan bir örneği aktarmak istiyorum. 3 Mart1991 tarihinde Balıkesirli hemşerim Piyade Onbaşı Ayhan Yılmaz Şırnak’ta vatani görevini yaparken, 21 yaşında şehadet mertebesine eriyor. Gencecik, 21 yaşında şehadet şerbetini içen bu şehidimizin geride yüreği yaralı anne babası, dul bir eşi ve küçücük bir evladı, Mustafa’sı kalıyor. Tabii, yıllar çabuk geçiyor, şehidimizin tek evladı Mustafa’mız büyüyor ve kahraman Türk Ordusu saflarına katılarak, piyade astsubay olarak görev yapıyor.
İşte, bu Mustafa’mız, zalim Esad rejiminin İdlib’de yaptığı son saldırıda 5 şehidimizin yanında diğer 5 gazimizle birlikte bu saldırıda yaralanıyor. Şehidimizin biricik emaneti, evladı Mustafa şu anda GATA’da hayat mücadelesi veriyor. Şehidimizin emanetine sahip çıkamadık, başta bu şehidimiz olmak üzere bütün şehitlerimiz bizi affetsin.
Buraları, şu bulunduğumuz yerleri -başta kendim olmak üzere- hak etmediğimizi düşünüyorum. Şehitlerin emanetine sahip çıkamıyoruz ve şehidin biricik oğlu şu anda GATA’da hayat mücadelesi veriyor. Allah, geride kalan, yalnızca tek oğlu olan annesine bağışlasın inşallah.
“Meleklerin Kanadı Var Mı Yok Mu?”
“Şimdi, bu duygular içerisinde biz, burada neler konuşuyoruz? Tıpkı Ulu Hakan Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde papazların Ayasofya’da ‘Meleklerin kanadı var mı yok mu?’ Onu konuştukları gibi bizde bunlarla konuşuyoruz. Her gün şehit, her gün vatan evladı kara toprağın bağrına giriyor. Şimdi, biz, burada oyun oynuyoruz. Şu anda görüştüğümüz kanunun bir tek nedeni var, fazla lafa gerek yok. Bunun nedeni  31 Martta muhalefet belediyelerinin kazanmasıdır. Eğer 31 Mart’ta büyükşehirler muhalefet tarafından kazanılmış olmasaydı bugün biz bu kanunu görüşüyor olmayacaktık. Kısacası, ülkenin içerisinde bulunduğu durum bu kadar kötüyken biz, iktidarın yerel yönetimlerde milletin verdiği yetkiyi gasp etmesini görüşüyoruz, çok acıklı. Yine seçim bölgem Balıkesir’de bu ortamda Ayvalık Tabiat Parkı ranta açılarak, yandaşlara para kazandırılmasının hesabı yapılıyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu acıklı durumda ülkemizin gündemi bu. İşsizlik başını almış gidiyor, yoksulluk sefalet diz boyu, tarım ve hayvancılık bitmiş, milli eğitimin sadece adı kalmış, her gün annelerin öpmeye kıyamadığı gencecik fidanlar kara toprağın bağrına verilirken, biz bu kadar basit şeylerle Türkiye’nin gündemini meşgul ediyoruz. Türk milletinin verdiği yetkiyi  hak etmiyoruz,  buralarda bulunmayı asla hak etmiyoruz. Bunun altını özellikle çiziyorum, hiç bir siyasi parti ayrımı da yapmıyorum. Ve inşallah Meclisin etkin, yetkin, asli görevine döndüğü günler inancıyla hepinizi selamlıyorum.  ”
İsmail Ok’un bu sözlerine ise AKP’li Cahit Özkan’dan tepki geldi. Özkan, “Hatip kürsüden oyun oynadığımızı ve boş işlerle iştigal ettiğimizi ifade etti. Bunu asla kabul etmemiz mümkün değil” dedi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Ok’tan Tüm Vekiller Adına Öz Eleştiri -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net