Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Özgör Birliğe Yüklendi
Özgör Birliğe Yüklendi
...
14-02-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
954 Okunma
Haberi Yazdır

Erdek Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgör, Kooperatif ortaklarına yapılan son kesintinin yanlış ve zamansız olduğunu ifade etti.

Üreticiye yapılan son ödemeler içerisindeki sermaye artırımı kesintisini sert bir şekilde eleştiren Oda Başkanı Özgör şu ifadelere yer verdi; “Mamarabirlik yine yanlış içerisinde, üreticimizin sırtına yük üstüne yük bindiriyor. Üretici ortakların 2020 yılı sermaye artırımı olan borcunun, yılsonu kesilmesi gerekirken şimdiki %20’den kesildi. Bu kesinti için hasat dönemi olan Kasım-Aralık ayını beklemeniz gerekirdi. Yapılan bu işlem bölgemiz üreticisinde büyük tepkilere neden oldu.

Özgör: “Bizler Sessiz Çoğunluğun Sesi Olmak Zorundayız”
Bizler seçilmiş demokratik sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak, sessiz çoğunluğun sesi olmak zorundayız. Çok seslilikten korkan toplumların hedefi olmaz. Niye boğaz patlatıyoruz, işimiz aşımız var. Halimiz çok iyi de keyfimize mi bağırıyoruz. Geçen yıl Allah vermedi, konuşmadık. Bu yıl istikrarsız kampanya kurbanıyız. Koyun gibi boynumuzu uzatıp, kesilmeyi mi bekleyelim. Zeytin ürünü, artık beklentileri karşılamaktan çok uzak. Birlik yönetimi en ücra köşedeki ortağını bilgilendirmekle görevli. Bilgilendiriyor mu? Diyorum ki yine yanlıştasınız, 2020 yılı sermaye artırımı adı altında yaptığınız kesintide zamanlama çok yanlış” dedi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Özgör Birliğe Yüklendi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net