Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Üniversitenin Hazırladığı Proje BANSİAD Üyeleriyle Paylaşıldı
Üniversitenin Hazırladığı Proje BANSİAD Üyeleriyle Paylaşıldı
...
23-02-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
571 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin Hazırlamış Olduğu Bandırma İşgücü Piyasa Araştırması Projesi BANSİAD Üyeleriyle Paylaşıldı.

Üniversitemiz Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim elemanlarının Bilimsel Araştırma Projesi (BAP) kapsamında hazırladıkları “Bandırma İşgücü Piyasası Araştırması: Arz ve Talep Yönlü Analiz” isimli proje, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in de katılımlarıyla Bandırma Sanayici ve İş Adamları Derneği (BANSİAD) üyelerine 19.02.2020 tarihinde Grand Asya Hotel’de sunuldu. Proje yürütücüsü olarak Prof. Dr. Serap Palaz, projenin Bandırma’da işgücü piyasasına yönelik arz ve talep yönlü analizin önemine değinirken, böylesi kapsamlı bir projenin Bandırma özelinde ilk defa yapıldığını ifade etti. Projede araştırmacı olarak Doç. Dr. Kemal Yıldız, Arş. Gör. Olcay Poyraz ve Arş. Gör. Bilal Coşan’ın da bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Serap Palaz, Bandırma işgücü piyasasının temel karakteristiklerinin resmedilmesi açısından böyle bir projeye ihtiyaç olduğunu da ayrıca ifade etti.

Etkinlikte öncelikle Türkiye işgücü piyasasının genel yapısını açıklayan Arş. Gör. Bilal Coşan, Türkiye işgücü piyasası ile Bandırma işgücü piyasası arasındaki benzerlik ve farklılıklara değindi. Daha sonra Arş. Gör. Olcay Poyraz, Balıkesir ve Bandırma özelinde İŞKUR verileri üzerinden değerlendirmelerde bulunurken, Prof. Dr. Serap Palaz saha çalışması neticesinde ortaya çıkan bulguların sonuçlarını BANSİAD üyeleriyle paylaştı.

Etkinlikte son olarak Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin gelişimine, yeni açılan fakülte ve programlara vurgu yaparken, ayrıca projenin Bandırma işgücü piyasası açısından önemine değindi.  /Haber Merkezi

  

Etiketler :
Üniversitenin Hazırladığı Proje BANSİAD Üyeleriyle Paylaşıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net