Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Pazardaki Esnafın Yüzü Gülmüyor
Pazardaki Esnafın Yüzü Gülmüyor
...
24-02-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
941 Okunma
Haberi Yazdır

Bir Pazarcı Esnafı, “70 yaşındayım daha böyle bir şey görmedim,” diyerek vatandaşın bir şeyler toplamak için akşam pazarını bekler hale geldiğini söyledi.

Kapalı Pazar Yeri’ndeki Esnafa, “İşler nasıl?” diye sorduk,  bir sorup bin ah işittik. Esnaf, para kazanamamaktan şikayetçi. İstediği oranda satış yapamamaktan dert yanan pazarcı esnafı, mahalle aralarına varıncaya kadar giren marketlerin ve vatandaşa dert olan bankaların kendilerini bitirdiğini söylüyorlar.

  

Mikrofon uzattığımız esnaflar, vatandaşların kredi kartları ve banka kredilerine tutsak olduğunu, alım gücünün de düşmesiyle ceplerinde paralarının kalmadığını, bu yüzden de marketlere daha çok yöneldiklerini dile getiriyorlar. Esnaflar, yaptıkları satışlardaki kar payının çok düşük olmasının da buna eklenmesiyle, para kazanamaz hale geldiklerini belirtiyorlar.

Enflasyonun gariban vatandaşları vurduğunu ve pazarlara da gariban vatandaşların geldiğini ifade eden bir esnaf ise, “Kimde para kaldı? Vatandaş bir şeyler toplayayım diye akşam pazarını bekler hale geldi. İnsanlar iyice bitti. Ben 70 yaşındayım daha böyle bir şey görmedim,” sözleriyle pazarın durumu özetledi.  /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Pazardaki Esnafın Yüzü Gülmüyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net