Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kadın-Der GÜMAMED’i Ziyaret Etti
Kadın-Der GÜMAMED’i Ziyaret Etti
...
25-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
732 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’da yeni kurulup faaliyete başlayan KADIN-DER, Güney Marmara Aktif Medya Çalışanları Derneğine ziyarette bulundu.

Ziyarette GÜMAMED Başkanı Ali Osman Ata, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Türkmen; Emel Moralı ve Hakan Çapar ile görüşmede bulunan KADIN-DER başkanı Esen Ersoy ve yönetim kurulu üyesi Ömür Yüce yeni kurulan derneklerinin amacı ile ilgili bilgiler verdiler. Başkan Ali Osman Ata, gerçekleşen ziyaret nedeniyle başta Esen Ersoy ve Ömür Yüce olmak üzere yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Ata, son yıllarda sayıları gittikçe artan kadın cinayetleri ve taciz olayları nedeniyle böyle derneklerin gün geçtikçe çoğalmasını memnuniyetle karşıladıklarını ve basın olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Siyaset Üstü Düşünen Yol Arkadaşlarıyla Çalışıyorlar

Dünyada her şey kadının eseridir, savaşlar hariç düşüncesini benimseyen altı kadın iki erkek toplam sekiz kişi kısa adı KADIN-DER olan Kadınlar Derneğini kurdular. Güney Marmara Aktif Medya Çalışanları Derneğini ziyaret ederek kendilerini tanıtan yönetim kurulu üyelerinin sözcülüğünü yapan KADIN-DER Başkanı Esen Ersoy derneğin amacının kadınların sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerini desteklemek; güncel hayatta karşılaştıkları sorunlarında yardımcı ve çözüm odaklı projeler üretmek olduğunu belirtti.  Ersoy, bu kapsamda öğren-öğret adını verdikleri projelerinde; Çocuklar ve büyükler için yaratıcı drama, Hayalime dokunma ki başarayım, Öfke kontrolü, Dikkat evde ergen var, Bir nefes çok sıhhat, Geri dönüşüm materyalleri gibi çeşitli kişisel eğitimler vermeyi planladıklarını anlattı. Hiçbir kurum, kuruluş ve siyasi parti ile doğrudan ya da dolaylı olarak bağlantıları bulunmadıklarını ifade eden Esen Ersoy siyaset üstü düşünen yol arkadaşlarıyla çalıştıklarını ifade etti.

KADIN-DER yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor;

Esen Ersoy - Gazeteci/Yaşam koçu

Ömür Yüce - Ressam

Ayşe Şanlı - Öğretmen

Yasemin Çetinsoy - Ev hanımı

Deniz Yılmaz - İş kadını

Işılay Derin - İş kadını

Nurdan Özcan- Emekli

Süreyya Uncular- İş kadını

Yusuf Şahin Öztek - Jeoloji mühendisi

Gokhan Kenanoğlu - Danışman/Hibe uzmanı

/Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Kadın-Der GÜMAMED’i Ziyaret Etti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net