Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Taleplerimiz Hiç Dikkate Alınmamış
Taleplerimiz Hiç Dikkate Alınmamış
...
06-03-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
2155 Okunma
Haberi Yazdır

Mitat Günüç, her yıl bir maaş tutarında ödenmesini istedikleri promosyon taleplerinin hiç dikkate alınmadığını belirtti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, şunları söyledi, “Bizim emekli, dul ve yetimler için her yıl bir maaş tutarında ödenmesini istediğimiz promosyonlar bu ayın 10’unda toplanılıp belirlenecekti. Ama karar daha önce verilmiş ve dün açıkladıklarına göre bizim taleplerimiz hiç dikkate alınmamış. Toplamda %66 edecek kadar bir fark gelmiş. 1000 liraya kadar olanlara 500 lira, 1000-1500 lira arasına 600 lira, 1500-2000 lira arasına 650 lira ve 2500 liranın üzerinde olanlara da 750 lira olarak belirlenmiş.

Her bankanın bu rakamları öderken şartları var. Mesela kartıyla her ay 350 liralık alışveriş etme şartı koyuyorlar. 500 liranın altında alışveriş yaparlarsa 25 lira ödeneceği söyleniyor. Kendi kartları ile yılsonuna kadar alışveriş yapılmasını istiyorlar.

Bunları anlaşılır hale getirmek için promosyon bekleyen bütün emeklilerimiz bankaları teker teker dolaşıp şartları öğrenmek zorunda kalıyor. Hangi banka için ne ifade edeceğimizi artık biz de şaşırdık. Her birinin teklifi ayrı oluyor. Emekli artık bankalarla teker, teker görüşüp ne kadar promosyon alacağını, kart kullanırsa yıl sonunda ne kadar kar edeceğini hesaplaması lazım. Veya bize müracaat ettiğinde hangi bankayı istiyorsa, biz onun adına bankayla temas kurup kendisine bilgi veriyoruz.” Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Taleplerimiz Hiç Dikkate Alınmamış -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net