Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Virüs Afet Sayılsın Çağrısı: 'Tüm Esnaf Desteklenmeli'
Virüs Afet Sayılsın Çağrısı: 'Tüm Esnaf Desteklenmeli'
...
18-03-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
5762 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma esnafı dile getirdikleri ortak çağrıyla, korona virüs krizi nedeniyle esnafa destek verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Yaşadığımız süreçte esnafın zor günler yaşadığını belirten Bandırma esnafı tek ses olarak esnafın desteklenmesi gerektiğine dikkat çektiler. Şirketlere teşvik veriliyorsa veya verilecek ise küçük esnafa da mutlaka verilmeli. Krediyle ilgili çalışma yapılmalı, gerekirse esnafın kredi borçları ödenmeli veya ileri bir ertelenmeli. Nasıl afet bölgelerinde sıkıntı yaşandığı zaman teşvik veriliyorsa küçük esnafa da teşvik ve destek verilmesi gerektiğini belirtiler.

‘Bu Süreci Hep Birlikte Atlatacağımıza İnanıyoruz’
Esnafların ekonomi de sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ve tedirgin olduğunu belirten Bandırma Esnafları " Tedbir amaçlı yayınlanan genelgenin gerekli ve yerinde bir karar olduğunu belirterek destek verdiklerini dile getiriyorlar.Bu süreçte ne olacak, ne yapacağız sorularına da cevap arıyorlar.Görünen o ki bir süre sıkıntı çekeceğiz ama bu sıkıntıyı nasıl atlatacak endişesi yaşıyor. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız da bu konuda muhakkak esnafı rahatlatacak çalışmaları yapacaklarına inancımız tamdır. Teşvik kredisi gibi destekler düşünüp, esnafın yanında duracaklardır’’ beklentisinde oldukları ifade ediyorlar.
‘Esnafa Her Türlü Destek Verilmeli’
Esnaf olarak zaten birkaç yıldır sıkıntı yaşıyorduk. İnşallah alınacak kararlar ve açıklanacak destek paketleriyle Dünya ve Ülke olarak yaşadığımız bu zor süreçte esnafın da üzerindeki yüklerin alınması ve süreci atlatana kadar esnaflara her türlü ekonomik iyileştirme teşviklerinin verilmesi gerektiğini dile getirdiler./Haber Merkezi

Etiketler :
Virüs Afet Sayılsın Çağrısı: 'Tüm Esnaf Desteklenmeli' -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net