Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > VİDEO-HABER > Altın Ve Dövizde Korona Paniği
Altın Ve Dövizde Korona Paniği
...
19-03-2020 05:00
VİDEO-HABER
0 Yorum
980 Okunma
Haberi Yazdır

Deneyimli Kuyumcu Ayfer Ok, korona virüs sebebiyle halkın üzerinde oluşan panik halinin, altına ve dövize de yansıdığını söyledi.

Deneyimli Kuyumcu Ayfer Ok, tüm dünyayı kasıp kavuran Korona Virüsü’nün piyasalara olan etkisini değerlendirdi. Korona Virüsü sebebiyle insanların panik havasıyla hareket ederek yatırım yaptığını kaydeden Ayfer Ok, “Tedbir her zaman para değildir. Sağlığımız daha önemli,” dedi.

“İnsanlar Panik Havasıyla Hareket Ediyor”

Halkın üzerinde bir panik havası oluştuğunu vurgulayan Ayfer Ok, “İnsanlar salgın artarsa, elimdeki paramı altına yatırayım ya da parasız kalmayayım elimdeki altını bozayım, düşünceleriyle panik havasıyla hareket ediyorlar. Süreç içinde işlerimiz bir nevi kısıtlansa da, insanlar yatırım konusunda panik oldukları için hareketli günler de geçiriyoruz,” dedi.

“Risk Altındayız”

“Tedbir her zaman para değildir. Sağlığımız daha önemli,” diyerek sözlerine devam eden Ayfer Ok, Aslında kimsenin evden dışarı çıkmaması gerek. İnsanlar mağdur olmasın diye bizler dükkanlarımızı açıyoruz ama ben sabah geç açıyor, akşam erken kapatıyorum. Bir süre de böyle devam edeceğim. Çünkü her türlü insanla muhatap oluyoruz. İşimiz parayla, sürekli mikrop alışverişindeyiz. Benden de bulaşabilir, bana da bulaşabilir. Bilemiyorsunuz ve sadece risk altındayız,” dedi.

“Küçük Altın Karaborsaya Düştü”

Küçük altın fiyatlarının düşmesiyle birlikte koronavirüs haberlerinin de buna eklenmesi sonucu, küçük altının karaborsaya düştüğünü ifade eden Ayfer Ok, “Altın fiyatları biraz düştü. Döviz fiyatları ise yükseldi. Altın fiyatları düştüğü için çok talep oluyor. Bu da işçilik adı altında altın fiyatlarının tekrar yükseltilmesine neden oluyor. 510 liraya satılması gereken küçük altın 518 liraya satılıyor. Bu nedenle küçük altın karaborsaya düştü. Bu da fiyatların düşmesinden kaynaklı,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Altın Ve Dövizde Korona Paniği -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net