Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Esnaf Güç Durumda
Esnaf Güç Durumda
...
23-03-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
1636 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, korona virüsü’nün Türkiye’de görülmesinden sonra esnafın üzerine ölü toprağı serpildiğini belirtti.

Bandırma Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, korona virüsü haberlerinden sonra, zaten güç durumda olan Bandırmalı esnafların daha da güç duruma düştüğünü kaydederek, “Esnafın üzerine ölü toprağı serpildi. Sokakta yürüyen insan yok,” dedi.

Güler, konuşmasına şöyle devam etti, “Esnafın, Allah yardımcısı olsun derken devletimiz de yardımcı olsun diyeceğiz. Devletimizin sunduğu paketin şu an bize taslağı geldi. Biz bu asıl metin geldiğinde bununla ilgili geniş bir basın açıklaması da yapacağız.

Esnafın durumu o kadar kötü ki ana caddelerdeki dükkanlar bile boş.  Bu virüsten sonra daha da boşalacak. Bu durum her şeyi etkiliyor. İnsanları etkiliyor. Şimdi herkes sağlığının ve boğazının derdine düştü. İnsanlar alışverişi tamamen kesti. 10 paket makarna alalım derdindeler. Bunların hiçbirine gerek yok. Yetkililer gereken açıklamayı yaptılar ve her şeyin ülkemizde fazladan olduğunu söylediler. En az 2 sene yetecek kadar gıda maddemiz olduğunu ifade ettiler.

Farkındaysanız şu an merkezdeki, meydandaki dükkanlar bile kepenklerini indirdi. Açıklanan pakette Elazığ’daki durum gibi esnafa yönelik tamamen af yok.  Bunlar ertelenmedir. Ertelenme demek parayı ödeyeceksin demektir. Devletimizin küçük esnafımıza destek vermesi gerekiyor.”

Etiketler :
Esnaf Güç Durumda -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net