Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > “Bizler Üvey Evlat Değiliz”
“Bizler Üvey Evlat Değiliz”
...
25-03-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
1484 Okunma
Haberi Yazdır

Korona Virüsü’nün Türkiye’de görülmesinin ardından izne ayrılan 80 bin ücretli öğretmen geçim derdine düştü.

Korona Virüsü ile beraber Türkiye’de okulların tatil edilmesi, saatlik ücret ile çalışan ücretli öğretmenleri ekonomik anlamda mağdur etti. O öğretmenlerden biri de Bandırma Halk Eğitim Merkezi’nde ücretli öğretmen olarak çalışan üç çocuk annesi Süreyya Nural oldu. Ücretli öğretmenler olarak mağdur duruma düştüklerini söyleyerek yetkililere seslen Nural, “Lütfen devletimiz bizi göz ardı etmesin. Bizler üvey evlat değiliz,” dedi.

Nural, tüm ücretli öğretmenler adına yetkililere seslenerek şunları söyledi, “Sadece, ben değil birçok ücretli öğretmen aynı durumda. Bu bir tatil değil, şu an olağanüstü bir durum yaşıyoruz. Ücretli öğretmenler diğer öğretmenlerin de olduğu gibi sadece sağlık hakkına sahipler. Başka bir hakkımız yok. Bize ücret ödenmeyecek ve mağduriyet yaşıyoruz. Yaptığımız iş kadrolu öğretmenlerle aynı fakat sadece sağlık yardımı alıyoruz.

Hepimizin bir ailesi var. Bu işten evini geçindiren insanlar var. Kendi adıma konuşayım, eşim emekli, evim kira ve hiçbir mal varlığımız yok. Benim 2 çocuğum da üniversite okuyor ve onları çektiğimiz kredi ile okutmaya çalışıyoruz.  Şu an bırakın kredimi ödeyebilecek, evimin kirasını bile ödeyebilecek durumumuz yok. Maaşsız kaldık. Eşimin emekli maaşına kaldık. Çok zor durumdayız. Bir şeyler yapılması ve bizlerin göz ardı edilememesi gerekiyor. Lütfen devletimiz bizi göz ardı etmesin.

Öğretmensek biz de öğretmeniz. Aynı görevi, aynı işi yapıyoruz. Bizim özlük haklarımız diğerlerinden farklı olmamalı. Bizler üvey evlat değiliz. Lütfen sesimizi duyurun.” / Umut Osman Sunci

Etiketler :
“Bizler Üvey Evlat Değiliz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net