Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Vatandaşlar Market Tedbirlerine Uyuyor
Vatandaşlar Market Tedbirlerine Uyuyor
...
26-03-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
566 Okunma
Haberi Yazdır

İç İşleri Bakanlığı’nın sosyal mesafeyi korumaya yönelik marketler için aldığı korona virüsü tedbirlerine marketlerde, vatandaşlarda uyuyor.

İç İşleri Bakanlığı, Korona Virüsü tedbirleri kapsamında yayınladığı genelgeler ile marketlere yönelik çeşitli önlemler aldı. Bu önlemlerin arasında çalışma saatleri ile ilgili düzenlemeler olduğu gibi meyve ve sebzelerin poşetle satılmalarının yanı sıra, sosyal mesafeyi korumaya yönelik maddeler de bulunuyor. Marketler, genelge gereği metrekare kapasitelerinin %10’u kadar müşteri içeri alabiliyorlar ve kasa önlerinde de en az 1 metrelik sosyal mesafe uyguluyorlar.

Bandırma’da da vatandaşlar marketlerdeki sosyal mesafe kurallarına uyuyor ve mümkün oldukça yan, yana gelmemeye çalışıyorlar. Gerekli durumlarda ise market personelleri mesafenin korunmasına yönelik çeşitli uyarılarda bulunuyorlar. Personeller, tedbiri elden bırakmayıp içerideki doluluk oranını da sürekli kontrol ediyorlar ama Bandırma’da zaten en çok müşterisi olan marketlerde bile genelgede belirtilen ölçüde yığılma meydana gelmediği gözlemleniyor. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Vatandaşlar Market Tedbirlerine Uyuyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net