Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Erdek’te “Vefa İletişim Merkezi” Kuruldu
Erdek’te “Vefa İletişim Merkezi” Kuruldu
...
26-03-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
612 Okunma
Haberi Yazdır

Erdek ’te 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Vefa İletişim Merkezi” Kuruldu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık’ın başkanlığında toplanan Erdek İlçesi Vefa Sosyal Destek Grubu ile “Vefa İletişim Merkezi” kurulması kararı alındı. Erdek Belediyesi bünyesinde oluşturulan “Vefa İletişim Merkezi” yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını karşılayacak. Yeni bir telefon numarası tahsis edilene kadar ihtiyacı olan vatandaşların, Erdek Belediyesi’ni 835 10 50’den arayarak dahili 116 numaraya ulaşması istendi.

Kaymakam Çalık’ın başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Ay, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çatak, İlçe Jandarma Komutanı H. İbrahim İlanku, İlçe Sağlık Müdürü Mahmut Ekiz, İlçe Müftüsü Âdem Eser, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdür Vekili Sabri Keçici, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Erbil Camgöz ve Yazı İşleri Müdür Vekili Tuba Günay katıldı.

Kaymakam Çalık, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik “Sokağa çıkma yasası” genelgesi doğrultusunda kaymakamlıkça “Vefa Destek Grubu” oluşturulduğunu ifade ederken, konu ile ilgili şunları söyledi, “İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama ve yasaklama getirilen vatandaşlarımız, 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda, başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi, ekip ve araç görevlendirilmiş olup, ihtiyaç olması durumunda özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarını karşılamalarına destek sağlanacaktır.”

Erdek’te Korona virüs konusunda tüm önlemlerin alındığını vurgulayan Kaymakam Ekrem Çalık, sözlerine şöyle devam etti, “Bilindiği gibi Korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın evlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılmıştır. Lütfen, hepimizin sağlığı için tedbirlere uyalım. Bu kapsamda ilçemizde gerekli tedbirler alınmış olup, Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulmuştur. Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Evde kalalım. Tüm sevdiklerimize zaman ayıralım. Toplum sağlığını ilgilendiren bu konuda gereken desteği ve katkıyı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vereceğinize yürekten inanıyoruz. Evde hayat var. Zorunlu olmadıkça lütfen evinizi tercih edin. Evde aile var. Evde sevgi var. Evde huzur var. Evde güven var. Evde sağlık var.” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Erdek’te “Vefa İletişim Merkezi” Kuruldu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net