Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bandırma’da %50’ye Ulaşmak Zor
Bandırma’da %50’ye Ulaşmak Zor
...
26-03-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
975 Okunma
Haberi Yazdır

Tüm toplu ulaşım araçlarında, araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si kadar yolcu alınacağını yönündeki genelge uygulanmaya başlandı.

Korona Virüsü nedeniyle İç İşleri Bakanlığı tarafından alınan güvenli mesafe tedbirleri toplu ulaşım araçlarında uygulanmaya başlandı. Yayınlanan genelge araç kapasitesinin yüzde 50’si kadar yolcu alımını uygun görse de, Bandırma’da durum biraz farklı. Toplu ulaşım araçları bırakın yüzde 50 doluluk oranına ulaşmayı, bütün seferlerde neredeyse boş gidip, boş geliyorlar. Tabi ki bu durum otobüslerin sefer saatlerini de etkiliyor. Virüs nedeniyle kimse toplu ulaşımı tercih etmediği için daha önce 10 dakikada bir araç kalkan güzergahlardaki otobüslerin bile hareket saatleri, 1 buçuk saati bulabiliyor.

 

Röportaj yaptığımız otobüs şoförleri de, doluluk oranlarının %50’nin kıyısından bile geçemediğini, hareket saati geldiğinde otobüsün içinde 5 yolcu bile görseler öpüp başlarına koyacaklarını belirtiyorlar. Otobüsleri kullananların da genellikle ücretsiz olarak binen sağlık personelleri olduğunu da ifade eden şoförler otobüslerin boş, işlerin ise durma noktasında olduğunu söylüyorlar. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Bandırma’da %50’ye Ulaşmak Zor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net