Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Esnafların Kredi Taksitleri 3 Ay Ertelendi
Esnafların Kredi Taksitleri 3 Ay Ertelendi
...
27-03-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
3688 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, Yayınlanan Genelge Doğrultusunda Kredi Ödemelerinin 3 Ay Süreyle Ertelendiğini Belirtti.

Bandırma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, Resmi Gazete’de yayınlanan destek paketi çerçevesinde; Esnafların salgın nedeniyle zarar görmemesi için ödenmekte olan kredi faizlerinin %5’e düşürüldüğünü, 31 Mart tarihinden önce kullanılan tüm kredilerin ise 1 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında ödenmesi gereken taksitlerinin 3 ay süreyle ertelendiğini belirtti.

Güler, konu ile ilgili, “Yaşanan salgın nedeniyle işleri veya işletmesi zarar görenlerin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimiz kefaletiyle veya doğrudan Halk Bankası’ndan 31 Mart 2020 ve öncesi tarihlerde kullandıkları kredilerin 1 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında vadesi dolacak olan taksitleri üç ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek ve bu doğrultuda kalan tüm taksitleri de üç ay süreyle ötelenecektir. Ayrıca, bu karar kapsamında kredisi ertelenen esnaf ve sanatkarlardan, erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alınacaktır,” dedi.

Güler, Uyardı; “İmza İçin Acele Etmeyin”

Öte yandan, Korona Virüsü tedbirleri sebebiyle asgari sayıda personel ile çalışmaya özen gösterdiklerini belirten Güler, kooperatifte yığılma yaşanmaması açısından esnaflar tarafından imzalanması gereken taahhütname için acele edilmemesi uyarısında bulundu. Güler, “Esnaflarımızın erteleme ile ilgili imzalamaları gereken bir taahhütname var. Esnaflarımız, ilerleyen günlerde kooperatifimize gelerek bu taahhütnameyi imzalayabilirler. Şimdilik sizin ve bizim sağlığımız için evlerinizde kalmanızı istiyoruz. Tüm esnaflarımıza sağlıklı günler diliyorum,” dedi.

Etiketler :
Esnafların Kredi Taksitleri 3 Ay Ertelendi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net