Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > “Korona Virüs Seyircimizle Aramıza Girdi”
“Korona Virüs Seyircimizle Aramıza Girdi”
...
28-03-2020 05:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
2521 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma'da Yaşayan Tiyatro Sanatçısı Fazilet Küçük, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nün tarih boyunca ilk kez seyircilerden uzak kutlandığını söyleyerek tüm tiyatro severlere, “evde kalın,” çağrısında bulundu.

Korona Virüs sebebiyle seyirciden ve sahneden uzak girilen ilk Tiyatrolar Günü olduğunu vurgulayan Fazilet Küçük, bu tür durumlarda sanatçıların mesleki ve ekonomik olarak en çok etkilenen meslek grubu olduğunu belirtti. Seyircileri ve sahneleri tiyatrocuların çok özlediğini de sözlerine ekleyen Tiyatro Sanatçısı Fazilet Küçük, tek bir kişi eksik olmadan yeniden buluşabilmek için herkesin evde kalmasını istedi.

Tiyatro Sanatçısı Fazilet Küçük konuşmasında şunları söyledi, “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'ne belki tarih boyunca ilk kez seyircimizden ve alkışlardan uzak, evimizde girdik. Dünyanın her yanında yayılan Korona Virüs seyircimizle aramıza girdi, özlemimizi arttırdı.

Biz sanatçılar vebalardan, yaslardan, afetlerden en çok etkilenen meslek grubuyuz diyebilirim. Ekonomik olarak hayatımızın sürdürülebilirliğini böylesi dönemlerde iptal edilen programlarımızla, turnelerimizle ve gösterilerimizle yitiriyoruz. Aynı zamanda meslek motivasyonumuzu ve sanat yapma arzumuzu da böylesi dönemlerde ertelemek zorunda kalıyoruz. Ama insanlığa ve yaşamaya olan sevgimizden ve inancımızdan dolayı bu acıları ve kaygıları biz de yüreğimizde hissediyoruz.

Gerek amatör gerekse profesyonel pek çok sanatçının ve sanatseverin yeniden sahneden, birbirinden ve sanat paylaşımı ve üretiminden uzak kaldığı bu dönemde; belki yıllarca çalışarak sahneye koyma arzusu duyduğumuz çalışmalarımızı ve ürünlerimizi sergileyemeden geçirdiğimiz 27 Mart'ta tek temennimiz daha fazla insanımızı kaybetmeden yeniden sahnelerde buluşmaktır. Dünyanın neresinde olursa olsun aynı gökyüzüne bakıp aynı hayalleri haykırdığımız tüm tiyatro sanatçılarının ve seyircilerinin dünya tiyatrolar gününü kutluyorum.

Biz seyircilerimizi çok özledik. Eğer onlar da bizi özlediyse tek bir kişi bile eksik olmadan mutlulukla yeniden buluşabilmek için kendilerinden evde kalmalarını ve kendilerine dikkat etmelerini istiyoruz. Sahnenin önü de arkası da koltukları da eksik olmasın istiyoruz."  /Umut Osman Sunci

Etiketler :
“Korona Virüs Seyircimizle Aramıza Girdi” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net