Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Semt Pazar Yerleri İçin Kovid-19 Düzenlemesi
Semt Pazar Yerleri İçin Kovid-19 Düzenlemesi
...
30-03-2020 03:02
GÜNDEM
0 Yorum
914 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma semt pazarlarındaki mevcut fiziki şartlar gereken önlemlerin alınmasına imkân vermediğinden; Pazar yerlerinde değişiklik yapıldı.

Tüm dünyada etkisini gösteren Coronavirüs (Covid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında Bandırma Belediyesi semt Pazar yerlerini yeniden belirledi.

Mevcut pazarlardaki yoğunluk göz önünde tutularak -Sunullah Mahallesindeki  Pazartesi Pazarı, Paşabayır Mahallesindeki  Perşembe Pazarı ve 100. Yıl Mahallesindeki  Cuma Pazarı bu haftadan itibaren geçici olarak kurulmayacak, Bu semt  pazar yerlerindeki esnaflar Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam alanında bulunan kapalı Pazar yerinde, Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri çalışabilecekler.

İçişleri Bakanlığı genelgesi gereği pazar yerlerinde sadece “Meyve, Sebze ve Balıkçılar Odası’na bağlı esnafların  satış yapabileceği, Giyim, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi zaruri olmayan ihtiyaçların satışına ise  izin verilmeyecektir.

Pazar yerlerinde her bir tezgâh arasında en az 3 metre mesafe olacaktır.

Pazar/satış yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenmesi/satışının yapılması sağlanacak. Bu husus pazar/satış yerlerinde görevlendirilecek zabıta memurları tarafından sürekli kontrol edilecek.

Pazarcı esnafı kişisel hijyen kurallarına uyması konusunda uyarılarak koruyucu önlemleri alınması sağlanacak; bu husus belediye zabıtası ve ilgili esnaf odaları tarafından denetlenerek gerekli işlem yapılacaktır.

Belediyelerce pazar/satış yerlerinde çöp toplama, hijyen ve dezenfeksiyon hususunda gerekli tedbir alınacak.

Pazar/satış yerleri en geç saat 19.00’a kadar faaliyet yürütebilecek; buna yönelik tebligatlar pazar esnafına yapılacaktır.

Pazar yerleri/satış yerlerinde belediyeler pazar esnafı ve vatandaşlarımız için el dezenfektanı konusunda destek olacaktır. / Haber Merkezi

Etiketler :
Semt Pazar Yerleri İçin Kovid-19 Düzenlemesi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net