Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Berberlerin Bu Kez Bayram Öncesi Yüzleri Gülmedi
Berberlerin Bu Kez Bayram Öncesi Yüzleri Gülmedi
...
21-05-2020 02:23
GÜNDEM
0 Yorum
494 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’da Hizmet Veren Berberler, Tüm Kurallara Uymalarına Rağmen Salgın Nedeniyle Yaşanan Tedirginlik Nedeniyle İnsanların Tıraş Olmaya Gelmediklerini İfade Ediyorlar.

Bayram öncesinde büyük yoğunluk yaşayan berberler, eski günleri mumla arar oldular. Korona Virüsü dolayısıyla insanların tedirgin olduklarını ve bu yüzden tıraş olmaya çekindiklerini belirten berberler, belirlenen tüm kurallara uyduklarını fakat işlerin salgın öncesine oranla büyük düşüşte olduğunu dile getiriyorlar.

Berber Taner Uras, durumu şu sözlerle özetliyor, “İlk açtığımız 3-4 gün boyunca bir yoğunluk oldu. Sonrasındaysa bir hafifleme yaptı. Şimdi yine bir bayram yoğunluğumuz var ama eskisi gibi değil. Eski bayram yoğunlukları yok. Çünkü bayramda da 4 günlük bir yasak olacağı için insanlar tıraşına pek önem vermiyor. Salgın öncesindeki işlerimizi değerlendirecek olursak şu an o ölçüde iş yapamıyoruz. Biz ne kadar önlemlerimizi alsak bile insanlarımız çekiniyor.”

Berber İzzet Altınöz de tıpkı diğer meslektaşı gibi işlerin salgın öncesine göre düşüşte olduğunu söyleyerek, yaptığımız röportajda şu sözlere yer veriyor, “65 yaş üzeri ve 20 yaş altı kişileri tıraş yapamıyoruz. 3 gün açığız, 4 gün kapalıyız. İnşallah böyle gitmez, Haziran’da yoluna girer. 2 ay boyunca zaten kapalı kaldık. Faturalarımız ertelendi ama sonuçta ödenecekler. Kurallara uyarak randevu usulüyle çalışıyor olsak bile insanlar hala berberlere gelmeye korkuyorlar. İnsanları berberlerden ürküttüler. Halbuki diğer sektörler gibi biz de tedbirlerimizi alarak müşterilerimizi hijyen kuralları çerçevesinde kabul ediyoruz. Bayram öncesinde de işlerimiz pek artmadı. Bugün sadece 4 kişiyi tıraş ettik. Allah sonumuzu hayır etsin. İnşallah işlerimiz bir an önce açılır, virüs ortadan kalkar.” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Berberlerin Bu Kez Bayram Öncesi Yüzleri Gülmedi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net