Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 10 Numara İl İçin İşbirliğinde Olmalıyız
10 Numara İl İçin İşbirliğinde Olmalıyız
...
21-05-2020 02:22
GÜNDEM
0 Yorum
517 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Mayıs’ta Erdek Belediyesi’ne Sürpriz Bir Ziyaret Yaparak İşbirliği Mesajı Verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Mayıs’ta Bandırma’da gerçekleştirilen konvoy etkinliğinin ardından Erdek’e gereçek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’yı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretle birlikte daha önce vatandaşlar tarafından aralarında soğuk rüzgârlar estiği dillendirilen, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’la Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı arasındaki buzlar da eridi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’la ilçede konvoy oluşturup, vatandaşları selamlarken, programında olmamasına rağmen Erdek Belediyesi’ni de ziyaret etti.
Başkan Sarı, “Seçimin üstünden bir yılı aşkın bir süre geçti. Büyükşehir Belediye Başkanımız ilk kez Erdek Belediyesi’ni ziyaret etti. Daha önce defalarca Erdek’e gelmişti ama belediyeyi ziyaret etmemişti. Basından şikâyetlerimi ve haklı serzenişlerimi duydu herhalde. Bugün geldi, gelmesi tabii ki güzel. İlçemizin sorunlarını zaten kendisine iletmiştik. Bugün geleceğini yarım saat önce bildirdi, kısa da olsa spontane de olsa ilçenin sorunlarını bir kez daha görüştük. Gelmesi bile beni mutlu etti,” dedi.

Başkan Sarı sözlerini şöyle sürdürdü, “Neticede 6360 sayılı kanunla yönetiliyoruz, Yücel Yılmaz da Büyükşehir Belediye Başkanı. Altyapı, ulaşım birçok konu O’nun yetkisinde. İlçe belediyelerinin eski gücü ve yetkisi yok. Onsuz Erdek Erdek olmaz,  Onsuz Bandırma Bandırma olmaz. Bu mevzuat var olduğu sürece Balıkesir’i eğer 10 numara il yapacaksak ilçeleriyle beraber parti ayrımı yapmadan gerekli projeleri konuşmalıyız, işbirliği içinde olmalıyız. Çevre Yolu sorununu bir telefonla çözüme kavuşturabilir. İnşallah sahip çıkar. Bu hafta içinde yine geleceğini söyledi, gelirse detaylı bilgi veririz.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da sosyal medya hesabından ziyareti duyururken, “Erdek belediyemizi ziyaret ederek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ile güzel ilçemizle ilgili istişarede bulunduk,” mesajını paylaştı./Haber Merkezi

Etiketler :
10 Numara İl İçin İşbirliğinde Olmalıyız -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net