Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 65 Yaş Üstüne Kolonya Ve Maske Dağıtımına Başlandı
65 Yaş Üstüne Kolonya Ve Maske Dağıtımına Başlandı
...
30-06-2020 02:16
GÜNDEM
0 Yorum
165 Okunma
Haberi Yazdır

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği Cumhurbaşkanı   Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 65 ve üzerindeki vatandaşlara dağıtılmak üzere gönderilen kolonya ve maskelerden oluşan hediye paketlerinin dağıtımına Edremit’te  başlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının müşterek organizasyonu ve Milli Savunma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının katkılarıyla içerisinde kolonya, maske ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının bulunduğu hediye paketleri, ilçemizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza ulaştırılmaya başlanıldı.

Bu kapsamda dağıtım çalışmalarına bizzat öncülük eden Kaymakam Ali Sırmalı; 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızdan Şehit Polis Memuru Gökhan Kıncak’ın ailesi, Şehit Başçavuş İlyas Arslan’ın ailesi, Meryem Atasever ve İsmail Akyüz ailelerini  evlerinde ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı  tarafından gönderilen hediye paketlerini teslim etti.

Dağıtım çalışmaları ile ilgili bilgiler aktaran Kaymakam Sırmalı; “Koronavirüs salgını ile mücadelede kapsamında alınan tedbirler gereği Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İlçemizde yaşayan 65 yaş ve üzerindeki toplam 26.600 vatandaşımıza ulaştırılmak üzere gönderilen hediye paketlerimizin dağıtımına başlandı. Dağıtım çalışmalarında Emniyet, Jandarma, muhtarlarımız, Vefa Sosyal Destek Gruplarımız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerimiz ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personellerimiz görev almaktadır. Hediye paketleri personellerimiz tarafından evlerinde bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza teslim edilmeye başlanılmıştır. Dağıtım çalışmalarımız kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Dağıtım çalışmalarında görev alan tüm kurumlarımıza ve personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Koronavirüs ile mücadele konusunda başarılı bir mücadele yürütüldüğünü belirten Kaymakam Sırmalı, bu başarının gölgelenmeden sürdürülebilmesinde, vatandaşlarımızın bilinçli olması, alınan tedbirlere ve kurallara riayet etmesi son derece önemlidir. Bu kapsamda özellikle vatandaşlarımızı maske, mesafe ve hijyen konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

Etiketler :
65 Yaş Üstüne Kolonya Ve Maske Dağıtımına Başlandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net