Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Gelinlik ve Damatlık Satışları Düşünce Fiyatları da Düştü
Gelinlik ve Damatlık Satışları Düşünce Fiyatları da Düştü
...
30-06-2020 02:16
EKONOMİ
0 Yorum
2255 Okunma
Haberi Yazdır

Pandemi nedeniyle düğün yapacakların planları aksadı. Durum böyle olunca gelinlik ve damatlık satan işletmeler de olumsuz etkilendi.

Korona Virüsü nedeniyle birçok sektör gibi düğün sektörü de zor günler geçiriyor. Düğün yapacak çiftlerin planları değişince gelinlik ve damatlık satan işletmelerin işlerinde büyük düşüş meydana geldi. Bandırma’da damatlık satan Setre Giyim ve gelinlik satan Canan Moda evi işletme sahipleri konu ile ilgili sorularımızı yanıtladılar.

Setre Giyim İşletme Sahibi Gökhan Güvenlier, damatlık satışlarının geçen sezona göre %80 düştüğünü belirterek, “Evlenecek çiftler şu an sadece nikahlarını yapıyorlar.  Düğünlerini ise seneye erteliyorlar. 100 düğün olacaksa bu sene 20 düşün olacak. Ön görümüz bu şekilde. Biz 1970’ten beri Bandırma’da hizmet verdiğimiz için eski müşterilerimiz de var. Bir şekilde satışımız var ama geçen yıl ve önceki yıllara göre kıyaslanamayacak kadar az. Satışlarımız bu sene çok düşük. Tabi yapılacak bir şey yok çünkü pandemi tüm dünyayı etkiledi. Biz bu sene mallarımızı zamlı alsak dahi zamsız satmaya devam ediyoruz. Damatlıklarımızı geçen yıl olan satış fiyatlarımızla aynı fiyatlara satıyoruz. Damatlıklarımız 850 liradan başlıyor ve bin 350 liraya kadar çıkıyor. Rakamlarımız geçen seneyle aynı rakamlar,” dedi.

Sadece gelinlik üzerine çalışan, Canan Moda Evi İşletme Sahibi Ayşe Sarıbaş’ta tıpkı Güvenlier gibi Korona Virüsü’nün satışları çok düşürdüğünü ifade etti. Salonların kapasitesi düşürüldüğünden dolayı evlenecek kişilerin düğünlerini ertelediklerini kaydeden Sarıbaş, “Düğünler ya iptal oldu ya da ertelendiler. Bu yüzden gelinlilerimizin hepsi satılmadan duruyor. Biz özel sipariş üzerine gelinlik diket bir işletmeyiz ve bu dönemlerde işlerimiz çok yoğun oluyordu. Şu an hiçbir hareket yok. Düğünlerimiz başlamadı. Satış olmadığından dolayı fiyatlarımızı da aşağı çektik. Çünkü müşteri yok. Fiyatlarımız 2 bin 500 liradan başlıyor ve seçilen modele göre yukarı doğru çıkıyor,” dedi. /Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Gelinlik ve Damatlık Satışları Düşünce Fiyatları da Düştü -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net