Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Sonunda Yapılıyor
Sonunda Yapılıyor
...
03-07-2020 01:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
1794 Okunma
Haberi Yazdır

Uzun Yıllar Önce Paşakent Mahallesi’nde yapılması planlanan kültür merkezi’nin inşaatına hafriyat çalışmalarıyla yeniden başlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Paşakent Mahallesi için planladığı ama bir türlü bitirilemeyen Kültür Merkezi’nin inşaatına sil baştan başlandı. Kültür Merkezi’nin 15 gün içerisinde hafriyat çalışmalarının tamamlanarak temelinin atılması ve inşaatın 700 günde bitirilmesi planlanıyor.

İnşaat tamamlandığında 2 bin 500 metrekarelik kültür merkezi, 1000 metrekarelik yeşil alanıyla beraber Bandırma’ya kazandırılmış olacak. Kültür Merkezi’nde biri açık toplam 2 adet amfi bulunacak. Binanın içinde bulunacak olan amfiler 245 ve 360 kişi kapasiteli olacak. Kültür Merkezi’nin içinde ayrıca, biri çocuk diğeri yetişkin olmak üzere iki kütüphane, sergi salonu, resim ve seramik atölyeleri, halk oyunları çalışma salonu ve bir de kafeterya yer alacak.

Mahalle Muhtarı Nurten Sarıaltın, Paşakent Mahallesi’nin tarihi bir gün yaşadığını belirterek inşaatın yeniden başlamasından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Sarıaltın, “En yakın zamanda Kültür Merkezi’ne kavuşmak istiyoruz. Bize 700 gün içinde inşaatın tamamlanacağı ifade edildi. Bandırmamıza güzel bir kültür sitesi kazandırılmış olacak. Her şey Bandırma için,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Sonunda Yapılıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net