Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Başkan Alpsu Değerlendirmelerde Bulundu
Başkan Alpsu Değerlendirmelerde Bulundu
...
14-07-2020 02:16
EKONOMİ
0 Yorum
1108 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Balıkçılar, Manavlar Ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Erkan Alpsu, pandemi sürecini pazarcı esnafı açısından değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

Vatandaşların pandemi dolayısıyla tedirginlik yaşadıklarını ve Pazara çıkmaktan çekindiklerini belirten Bandırma Balıkçılar, Manavlar Ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Erkan Alpsu,pazarlarda gerekli her türlü hijyen tedbirlerinin alındığını ve bu yüzden de vatandaşların korkacağı bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Başkan Alpsu, ayrıca Paşabayır’da kurulması istenen kapalı Pazar yeri ile ilgili bilgilendirmelerde de bulundu.

“Gerekli Tedbirleri Alıp, Alışverişimizi Yapacağız.”

“Vatandaşlarda pandemi dolayısıyla tedirginlik var,” diyen Başkan Alpsu, pandemi süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Yoğunluk oluyor diye düşünüyorlar ama korkmalarını ya da çekinmelerini gerektirecek bir sorun yok. Esnaflarımız Pazar yerlerinde her türlü hijyen kurallarını yerine getirmektedir. Pazar yerlerimiz, marketler ve alışveriş merkezleri gibi kapalı alanlardan daha sağlıklı. Yerli ürünlerin çıkması itibariyle şu an pazarlarımızda fiyatlarımız da çok cazip. Marketlere nazaran %50 oranında daha ucuz. Pazarlarda pandemi nedeniyle muhakkak bir durgunluk var ama bu sadece bizim sektörümüzde değil. Her esnaf için sıkıntı var, insanlar çekiniyor ama gerekli tedbirler alındıktan sonra çekinecek bir şey yok. Gerekli tedbirleri alıp, alışverişimizi yapacağız,” dedi.

“Paşabayır’da Kapalı Pazar Yeri İstiyoruz.”

Başkan Alpsu, Perşembe Pazarı’nın yetersiz kaldığını kaydederek Paşabayır ve çevresine hizmet edecek bir kapalı Pazar yeri istediklerini ifade etti. Alpsu,Bandırma’da bazı yerlerde yeterince hizmet veremiyoruz. Paşabayır Mahallesi ve civarı için bu konuda problem var. Perşembe Pazarı yetmiyor çünkü başka alternatifi yok. Paşabayır’da bir kapalı Pazar yeri istiyoruz. Sitelerde oturan vatandaşlara Perşembe pazarı uzak kalıyor. Dolayısıyla vatandaşlar pazara gelemiyor. Başkanımız Paşabayır için bir kapalı Pazar yeri sözü verdi. Tabi ki bazı çalışmalar yapılması gerekiyor, bir çırpıda olmuyor. Başkanımız şu an uygun bir alan arıyor. Alan bulunduğunda, inşallah yakın bir zamanda yapılacak,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Başkan Alpsu Değerlendirmelerde Bulundu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net