Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Paramız Yok’ Denilerek Üretici Kaderiyle Baş Başa Bırakılamaz
Paramız Yok’ Denilerek Üretici Kaderiyle Baş Başa Bırakılamaz
...
17-07-2020 02:00
EKONOMİ
0 Yorum
756 Okunma
Haberi Yazdır

  CHP Balıkesir Milletvekili ve Ahmet Akın  Milli Servetin Yok Olmasına İzin Verilemez

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Balıkesir'de zeytin sineği ile mücadele edilmemesi durumunda zeytin ve zeytinyağı üretiminde verim düşüklüğü endişesi yaşandığını söyledi. Ahmet Akın, “Tarım Bakanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ‘paramız yok’ diyerek üreticimizi kaderiyle baş başa bırakamaz” dedi.

Zeytinin Başkenti Balıkesir’de ilaçlama krizi yaşanırken CHP’li Ahmet Akın, Balıkesirli zeytin üreticisinin sesi oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önceki dönemlerde bütçesine ödenek koyarak yaptığı uçakla ilaçlama son iki yıldır yapılmıyor. Üreticiler, bu yıl da Temmuz ayının sonuna kadar ilaçlama yapılmaması durumunda verim yüzde 30’a kadar varan ürün kayıplarının yaşanacağına dikkat çekiyor. Zeytin ve zeytinyağı üreticisinin endişelerini TBMM Genel Kurulu’nda dile getiren CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, üreticinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden uçakla ilaçlama yapmasını beklediğini söyledi. “Paramız yok denilerek zeytin üreticimiz kaderiyle baş başa bırakılamaz” diyen Ahmet Akın şöyle devam etti:

“Ekmeğini zeytin ve zeytinyağından çıkaran üreticilerimiz, zeytin üretiminin verimini düşüren zeytin sineğiyle mücadele için Bakanlığın ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin uçakla organik ilaçlama yapmasının bekliyor. Bu ayın sonuna kadar ilaçlama yapılmazsa üretimde ciddi kayıplar yaşanmasından endişe ediliyor. Önceki yıllarda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bütçesine para koyarak Bakanlığın izinleriyle uçakla ilaçlamayı yapar, üreticimize destek olurdu. Şimdi ‘Paramız yok.’ diyerek zeytin üreticimiz kaderiyle baş başa bırakılıyor.  Balıkesir'in 13 milyona yakın zeytin ağacı bu ülkenin millî bir servetidir. Üreticilerimize verilecek her türlü destek ülkemizin dar boğazdan çıkışının yoludur. ‘Paramız yok.’ denilerek millî servetin yok olmasına izin verilemez. İsraftan kaçınılmalı ve tasarruf edilen her kuruşla zeytin üreticimiz desteklenmelidir.”/Haber Merkezi

Etiketler :
Paramız Yok’ Denilerek Üretici Kaderiyle Baş Başa Bırakılamaz -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net