Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Günüç, “Açlığa Ve Sefalete Devam Edilecek”
Günüç, “Açlığa Ve Sefalete Devam Edilecek”
...
17-07-2020 02:00
EKONOMİ
0 Yorum
830 Okunma
Haberi Yazdır

Emeklilere Yapılan  %5.75’lik zammı değerlendiren Türkiye emekliler derneği Bandırma şube Başkanı Mitat Günüç, “açlığa ve sefalete devam edilecek,” dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, yaptığımız özel röportajda %5.75’lik zam oranının istedikleri oranın altında olduğunu ifade etti. Günüç, en düşük emekli maaşı ile en yüksek emekli maaşı arasındaki makasın kapanmayacak bir hal aldığını, bu yüzden de seyyanen zam istediklerini kaydetti.

Günüç, “Verilen zam bizim söylediğimizin dışında, bildikleri gibi verdiler. Biz aslında TÜFE farkı ile hesaplanan aylık zam istemiyoruz. Biz seyyanen zam istiyoruz. Çünkü makas iyice açıldı. Bin lira emekli maaşı alanla 4 bin lira alan arasındaki fark artık kapanmayacak bir hal aldı.

Yılın ilk 6 ayı için tespit edilen enflasyon oranı 5.75 oldu. Fakat 2019 yılının 8’inci ayına kadar asgari ücretten emekli bir kişi 790 lira aylık alıyordu. Bu kişilerin maaşları bin liraya tamamlandığından 5.75’lik zammı alamıyorlar. Kendilerine uygulanmıyor. Bir anda 210 liralık zam aldıklarından bu zam tamamlanıncaya kadar bin lira emekli maaşı alanlara yeni bir zam yok.

Bin 500 lira emekli maaşı alan bir kişi şu an 86 lira 25 kuruş zam alacak. Bu emeklinin beklediği zam değildi. Açlığa ve sefalete devam edilecek. Ülke sıkıntılar içinde evet ama sıkıntıyı hepimiz birlikte çekmek zorundayız. Birileri refah içinde yaşarken birileri açlığa mahkum edildiyse bu Allah’tan reva değil. Umudumuz artık önümüzdeki günlerde verilecek olan bayram ikramiyelerinin %50’ye kadar arttırarak verilmesi ve insanların biraz nefes almasıdır,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Günüç - “Açlığa Ve Sefalete Devam Edilecek” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net