Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > BASİAD’dan Devler Ligi’ne Giren Şirketlere Kutlama
BASİAD’dan Devler Ligi’ne Giren Şirketlere Kutlama
...
26-07-2020 01:00
EKONOMİ
0 Yorum
707 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başaran BANVİT, Gönenli Süt, Bupiliç, Yarış Kabin, BEST ve TEKSÜT firmalarını kutladı. 

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki, 2019 yılında üretim yaparak; katma değer üreterek, ülke ekonomisine destek veren, durmak bilmeksizin çalışan sanayi kuruluşlarını canı gönülden kutladıklarını söyledi.

Takdiri Hak Ediyorlar

Bekki açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İlk 500’e giren Balıkesirli firmalarımız üretim performansları ile büyük bir takdiri hak etmektedirler. Türk sanayisi, Balıkesir sanayisi başta pandeminin zor şartları, finansman zorluğu, kur dalgalanmaları, sosyal, siyasal, terör ve jeopolitik tüm olumsuzluklara rağmen, başarma azim ve kararlılığını korumuştur. İlk 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan Balıkesir firmaları hem kâr etme noktasında, hem ihracatını artırmakta, hem üretimini sürdürmekte ve hem de yeni istihdam yaratmakta, ülkesine karşı temel sorumluluklarını kapsayan sınavlarından başarıyla geçmişlerdir”

 Moral Motivasyon İçin De Önemli

“2019 yılında büyük performans gösteren firmalarımız Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi Anonim Şirketi ilk 500 içinde Balıkesir’in yüz akı sanayi kuruluşu sırasında başı çekmiştir. Gönenli Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bupiliç Entegre Gıda Sanayi Ticaret A.Ş., Yarış Kabin Sanayi ve Ticaret A.Ş., Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş., Teksüt Süt Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmalarının başarıları BASİAD tarafından takdirle karşılanmıştır. İlk 500’ün açıklandığı dönemler biz reel sektör temsilcileri için moral motivasyonun çok yukarılara çıktığı özel dönemlerdir.”

“Borçlu Şirketler Konusunu Gözden Kaçırmayalım”

“Bu dönemlerin ekonomi adına, reel sektör ve işletmelerimizin sürdürülebilirliği adına iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tür önemli fırsatlar mutlaka değerlendirilmelidir. Ekonominin zor günlerden geçtiği bu dönemde borçlu şirketler konusunu da gözden kaçırmamalıyız. Bütün gelişmiş ekonomiler gibi Türkiye ekonomisinin de temel taşı şirketlerdir. Türkiye’nin şirketleri, Türkiye’nin kapasitesidir. Türkiye’nin şirketleri, Türkiye’nin istihdamıdır. Yılların birikimi şirketlerimizi, markalarımızı korumayı başarabilmeliyiz. Ekonominin aktörleri, üretimin içinde tutulacak tekliflerin, Finansal Restorasyon Planı şeklinde gerçekleşmesini diliyoruz. Bu Türk ekonomisi için elzem bir ihtiyaçtır”  /Memet Koşar

Etiketler :
BASİAD’dan Devler Ligi’ne Giren Şirketlere Kutlama -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net