Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Emeklinin Bayram İkramiyesi 2 Bin Lira Olsun
Emeklinin Bayram İkramiyesi 2 Bin Lira Olsun
...
26-07-2020 01:00
EKONOMİ
0 Yorum
808 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili ve genel Başkan Başdanışmanı Ahmet emekli, dul ve yetimlerin bayram ikramiyelerine zam yapılmasını istedi. Ahmet Akın, “Dini bayramda emeklilerimize 2 bin lira verelim” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti'nin, salgın sürecinde 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sorunların incelenmesi ile ilgili verdiği araştırma önergesini üzerine CHP Grubu adına konuştu. İktidarın sadece bir kesimin değil, yoksulların, kadınların, bakıma muhtaç yaşlıların, işsizleri yanında olması gerektiğini söyledi. Açlık sınırının 2 bin 500, yoksulluk 7 bin 900 lira olduğunu hatırlatan Ahmet Akın, 65 yaş üstü vatandaşların aldıkları maaşla geçinmeye çalıştıklarını ifade etti. Akın şöyle devam etti:

“Ben buradan defalarca söyledim: 65 yaş üstü vatandaşımızın aldığı parayı cebinize koyun, pazara gidin yanında, elinize o fileyi alın, bakalım o parayla, o maaşla o file nasıl dolacak? Pazara gittim, çalışıyoruz, çünkü bizim Sayın Genel Başkanımız bize her zaman ‘Sokakta olun’ diyor, sizlerinki gibi sadece sıkıştığı zaman değil. Ben, şimdi, merak ediyorum, siz sokağa çıktığınız zaman nasıl ama nasıl konuşacaksınız? Diyor ki oradaki teyzem: ‘Yahu’ diyor, ‘TÜİK'e göre’ diyor, ‘enflasyon yüzde 12'ymiş.’ Aynen verdiği cevap şu: ‘Hadi oradan! Enflasyon yüzde 90.’ diyor. Siz ne yapıyorsunuz? Yüzde 12 diye gösterip yüzde 90'a insanları mahkum ediyorsunuz. Bakın, ayrıca, arkadaşlar, hiçbir şey bilmiyorsanız, sadece elektriğe şu iki yılda yapılan zamma bakın. İki yılda zam yaptınız, yüzde 72, bir de millete dediniz ki ‘Enflasyon yüzde 12.’ Gerçekten milletle dalga geçmeyi bırakmanız gerekiyor. Bizlerin projesi, Sayın Genel Başkanımızın daha önce söylediği, işte, dinî bayramlarımızda ikramiye vermek; bunu bile delik deşik yaptınız, tam doğru dürüst uygulayamadınız. Şimdi yapılması gereken nedir? Bakın, bayram geliyor. Bayramda büyüklerimize saygı göstermek, hürmet göstermek bizim inancımızdan gelir. Gelin, hep birlikte, bu bayramda ve bundan sonraki dinî bayramda emeklilerimize 2 bin lira verelim, ne olacak? Siz istediğiniz her yere para aktarıyorsunuz. Maaşlar parça parça geliyor; emeklilerimize, kıdemli yaştaki vatandaşlarımıza da desteğinizi görelim. /Haber Merkezi

 

Etiketler :
Emeklinin Bayram İkramiyesi 2 Bin Lira Olsun -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net