Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > LGS’de Tüm Soruları Bilip Tam 500 Puan Aldılar
LGS’de Tüm Soruları Bilip Tam 500 Puan Aldılar
...
26-07-2020 01:00
EĞİTİM
0 Yorum
775 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Valisi Hasan Șıldak, 2020 Liselere Geçiş Sınavında tüm soruları doğru olarak cevaplandırarak 500 tam puan alan öğrencileri makamında kabul edip, ödüllendirdi. 

Vali Șıldak, LGS’de tüm sorulara doğru cevap veren öğrenciler Ece Özbayram (Karesi Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu), Onur Baykal (Altıeylül Özel Açı Ortaokulu),  Mert Kemal Küreci (Bandırma Özel Bahçeşehir Ortaokulu), Kerem Yiğit Küçükkale (Bandırma Özel Bahçeşehir Ortaokulu) ile Karesi Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Müdürü Süleyman Koç, Balıkesir Açı Koleji Müdürü Berna Ayran, Bandırma Bahçeşehir Koleji Müdürü Mebrike Balvar’ı İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ile birlikte kabul etti.
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 2020 Liselere Geçiş Sistemi Merkezî Sınavına, 1.472.088 öğrenci katıldı. Türkiye genelinde 42 farklı ilden 181 öğrencinin tüm soruları doğru cevapladığı sınavda, Balıkesir’den 4 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan aldı.

“Elde Edilen Başarı Diğer Öğrencilere De Örnek Olmalı!”

Vali Șıldak yaptığı konuşmada: “Öğrencilerimizin ülke genelinde dereceye girmesi bizleri gururlandırdı. Elde edilen başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerekiyor. Öğrencilerimizi, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azimle ve kararlılıkla çalışarak yeni başarılara imza atacaklarına inancım tamdır.” dedi.
Șıldak, Liselere Geçiş Sistemi Merkezî Sınavında başarılı olan öğrencileri ve okul idarecilerini ödüllendirdi. /Memet Koşar

Etiketler :
LGS’de Tüm Soruları Bilip Tam 500 Puan Aldılar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net