Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Balkış, “Zammı Yeterli Bulmuyoruz, Mücadeleye Devam Edeceğiz”
Balkış, “Zammı Yeterli Bulmuyoruz, Mücadeleye Devam Edeceğiz”
...
27-07-2020 01:28
GÜNDEM
0 Yorum
727 Okunma
Haberi Yazdır

Emekli-Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, siyasi anlayışın emekli kesime karşı samimi olmadığını ifade ederek temmuz zammını yetersiz bulduklarını dile getirdi.

Emekli-Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, gerçekleştirdiğimiz özel röportajda iktidarın seçim zamanında emeklileri hatırladığını söyleyerek açıklanan zammın düşünülmeden ve öylesine verilmiş olduğunu belirtti. Balkış, zammın emeklileri tatmin etmediğinin altını çizerek bayram ikramiyelerinin ise artık güncellenmesi gerektiğini vurguladı.

Balkış, “Zam yeterli değil. Siyasi anlayışı samimi bulmuyoruz.  Seçim zamanlarında bir şeyler hatırlandı. Emekliler seçim zamanında hatırlandı ve bayram ikramiyeleri seçim rüşveti olarak ortaya atıldı. Bu bizim zaten hakkımızdı.

Açıklanan zam emeklileri tatmin etmemiştir. Öylesine ve düşünülmeden verişmiş bir zamdır. Bayram ikramiyelerimiz ise mücadeleyle alındı ama aynı miktarda kaldı. Biz ikramiyelerin artık güncellenmesini istiyoruz. Emekliler yıllarını bu ülke için vermiş insanlardır. Bu yüzden emeklilerin sorunlarına ciddi olarak sahip çıkılmalıdır. Biz siyasi iktidarın emeklilere verdiği zammı kabul etmiyoruz. Mücadeleye devam edeceğiz.

Zamlar göz boyamak için düşünülmeden yapılıyor. Normalde emekli maaşlarının ve ikramiyelerin asgari ücretin altında olmaması gerek. Türkiye’de yaşanılan ortamda herkesin örgütlü olmazı lazım. Disk Emekli-Sen çatısı altında bütün emeklileri örgütlenmeye çağırıyoruz. Birlikte mücadele edelim,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Balkış - “Zammı Yeterli Bulmuyoruz - Mücadeleye Devam Edeceğiz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net