Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Çeyrek Altın 700 Lira Bandına Yaklaştı
Çeyrek Altın 700 Lira Bandına Yaklaştı
...
27-07-2020 01:32
EKONOMİ
0 Yorum
1168 Okunma
Haberi Yazdır

Deneyimli Kuyumcu Metin Ok, altındaki inanılmaz yükselişi Marmara Medya Grup için yorumladı. Ok, “bundan sonraki süreç için büyük bir belirsizlik var,” dedi.

Altın fiyatlarındaki yükselişi yorumlayan Deneyimli Kuyumcu Metin Ok, yaptığımız röportajda Pandemi nedeniyle dünya genelinde süregelen tedirginlik ve kaos halinin, altına olan talebi arttırdığını ve bununda fiyatları yükselttiğini kaydetti. Ok, bundan sonraki süreç için ise hiçbir ekonomistin yorumda bulunamadığını söyleyerek piyasalarda büyük bir belirsizlik olduğunu vurguladı.

Ok, yaptığımız röportajda şu ifadelere yer verdi, “Cumartesi günü itibariyle küçük altının fiyatı 690 liraya çıktı. Pandemi sürecinden sonra dünyanın nasıl şekilleneceği ve asıl aktörlerin kimler olacağı tartışılıyor ve bu da bir belirsizliğe yol açıyor. Genel anlamda bütün ekonomistlerin dile getirdiği gibi tedirginlik ve kaos halinin olduğu ortamlarda insanlar altına yanaşıyorlar. Talep artınca da doğal olarak fiyatlar yükseliyor.

Çeyrek altın 690 lirayken bilmek isteyenler için söylemek istiyorum Cumhuriyet altını ise 730-735 lira bandında seyrediyor. Altındaki fiyat artışı çok kısa bir sürede gerçekleşti ve bunu ön görebilenler yatırım yaptılar. Bundan sonraki süreç için ne olur diye sorulursa, daha öncekinden farklı olarak büyük bir belirsizlik var derim. Şu an bütün ekonomistler ve bizim görüştüğümüz kişiler bir ön görü beyan edemiyorlar. Yani vatandaşın tüyo dediği duruma kimse yorum yapamıyor. Şu an yorum yapabilen bir ekonomist yok, çünkü ortada önemli bir bulgu da yok,” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Çeyrek Altın 700 Lira Bandına Yaklaştı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net