Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > Çağaptay, “Hayatımızı Nefesimiz Yönetir”
Çağaptay, “Hayatımızı Nefesimiz Yönetir”
...
28-07-2020 01:00
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
309 Okunma
Haberi Yazdır

Kişisel gelişim ve nefes farkındalığı eğitmeni Hatice Çağaptay, Profesyonel Nefes Koçluğu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak bir nefes koçunun ilk önce kendini iyileştirmesi gerektiğini belirtti.

Kişisel Gelişim Ve Nefes Farkındalığı Eğitmeni Hatice Çağaptay,  kariyeri ve nefes koçluğu ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Çağaptay, nefes koçluğu yapan bir kişinin her şeyden önce kendisini iyileştirmesi ve şifalandırması gerektiğini ifade ederek, “Kısacık bir dokunuşla hayatımızı yöneten şeyin nefes olduğunu herkes anlayabilir,” dedi.

Çağaptay konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Bir eğitim alacağınız zaman, karşı taraftan olumlu enerji akışı hissetmeniz lazım. Kendinizi huzurlu ve iyi hissetmeniz şart. Profesyonel nefes koçluğu yapacak bir kişi kesinlikle önce kendini iyileştirmelidir. Benim çalışmam kendi çabalarım sonucu gelişen deneyimlerimle başladı ve bu süreçte birçok farkındalık yaşadığımı gördüm. Nefesin aslında hayat olduğunu ve bu temel unsuru doğru kullanmadığımızı fark ettim. Zamanla yaşam enerjim yükseldi, güne güzel bir enerjiyle başlamanın önemini anladım.

Sağlıklı nefes alıyorsam dünyanın en mutlu insanıyım. Bu bilinçle yaşıyorum ve enerjim yüksek. Profesyonel koçluk eğitimi aldıktan sonra 2016 yılında Körfez’e yerleştim ve eğitimler vermeye başladım. Resmi anlamda okullarda eğitimler ve seminerler veriyorum. Birebir seanslar ve özel çalışmalar gerçekleştiriyorum. Yurt dışı çevrim içi eğitimler yapıyorum.

Kısacık bir dokunuşla hayatımızı yöneten şeyin nefes olduğunu herkes anlayabilir. Nefesimizi iyileştirmek için maalesef zaman ayırmıyoruz. Bedenimizi ve ruhumuzu iyileştirmek için mutlaka nefes farkındalığı çalışması yapmalıyız. Tavsiyem herkesin günde en az 5 dakika nefesine zaman ayırmasıdır. Sessiz bir yerde kendi nefesimizi duyup burnumuzdan nefes alıp burnumuzdan vermeliyiz. Bunu hissedersek o zaman ruhumuz iyileşir ve günün akışı güzelleşir.

Benimle irtibata geçmek isteyen kişiler Instagram’dan ulaşabilirler. Nefes_05 adresim ve Hatice Çağaptay olarak yazdıklarında da beni bulabilir. Mutlaka geri dönüş yaparım. Hayatımızı nefesimiz yönetir ve her şey bir nefesle başlar, bir nefesle biter. Lütfen bunun farkında olalım.” /Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Çağaptay - “Hayatımızı Nefesimiz Yönetir” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net