Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Siz Yapmayacaksanız Biz Yapalım
Siz Yapmayacaksanız Biz Yapalım
...
28-07-2020 01:00
GÜNDEM
0 Yorum
613 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç" Bu köprü artık günümüzde yoğun trafiği taşıyamamaktadır. Derhal yapılmalı yoksa trafik kazlarının önü arkası kesilmez" dedi.

Külefli mahallesinde sık sık trafik kazalarının meydana geldiği köprü üzerinde basın açıklaması yapan CHP Bandırma ilçe başkanı Dr. Selim Panç, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a seslenerek, "Bölge ulaşımının can damarı olan bu köprüyü derhal yapınız, yapmayacaksanız izin verin Bandırma Belediyesi yapsın" dedi.

CHP Bandırma İlçe Yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ve mahalle muhtarı Yusuf Aydoğan ile birlikte Külefli mahallesindeki eski dar ve bakımsız köprünün başında açıklamada bulunan Dr. Selim Panç açıklamasında şu ifadelere yer verdi. "Habibullah Köprüsü, 1930’ lu yıllarda, kendi isminde bir hayırsever tarafından Külefli Mahallesinde yaptırılmış,  bugüne kadar Bandırma’dan,  Manyas’a ve Gönen’e kadar birçok mahalleye ulaşım sağlayan, bu bölgede yaşayan halkımıza hizmet vermiş ve ulaşımın çok yoğun olduğu bir yol üzerinde bulunmaktadır. Bu köprü günümüzde artık bu yoğun trafiği taşıyamamaktadır. Dar ve çok virajlı olması ölümlü ve maddi hasarlı birçok kazaya neden olmaktadır. Bu köprünün yapılması kendi sorumluğunda olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından birkaç kez gündeme gelmiş fakat yapılmamıştır. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’a sesleniyoruz,  bu bölge ulaşımının can damarı olan bu köprüyü derhal yapınız, halkımızı köprüyü yapacağız diye oyalamayınız. Eğer köprüyü yapmayacaksanız da izin verin Bandırma Belediyesi yapsın. Artık Yeter! Vatandaşımız için zulüm ve ölüm köprüsüne dönüşmüş olan bu köprüyü yaparak vatandaşımızın hizmetine sununuz, sizden olan beklentimiz budur. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak konunun yakın takipçisi olmaya devam edeceğimizi bildiririz". /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Siz Yapmayacaksanız Biz Yapalım -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net