Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Kurbanlıklar Alıcı Bekliyor
Kurbanlıklar Alıcı Bekliyor
...
30-07-2020 00:39
EKONOMİ
0 Yorum
1289 Okunma
Haberi Yazdır

Bu Kurban Bayramı’nda umdukları satışı yapamayan kurban pazarındaki besiciler umutlarını son güne bıraktılar.

Bandırma Belediyesi Kurban Pazarı’nda bu sene satışlar beklentilerin altında kaldı. Röportaj yaptığımız esnaflar, vatandaşın alım gücünün olmadığını ve bu duruma bir de Korona Virüsü korkusu eklenince bu bayram kurbanlık satışlarının iyice azaldığını söylediler.

“Her Sene Daha Kötüye Gidiyoruz.”

Yaptığımız röportajda işlerin geçen seneye göre %60 düştüğünü ifade eden Besici Akın Ayan, “Paskül hesabına vurulduğunda hayvanın kilosu 30 liraya geliyor ama biz 70 kiloluk küçükbaşı 1400 liraya zor satıyoruz. İnsanlarda da bütçe yok, çünkü Pandemiden çıkıldı. İnsanlar alamıyor, biz de para kazanamıyoruz. Bu sene kötü bir durum var. Her sene daha kötüye gidiyoruz. Geçen sene bin 500 liraya sattığımız hayvanı, bu sene bin 250 liraya satıyoruz,” dedi.

“Kazancımız Kalmadı.”

Geçen sene bir torba yemin 75 lira olduğunu, bu sene ise 100 liranın üzerine çıktığını belirten Besici Zeynel Abidin Kuşçu, “Zaten satışlardan kar etmiyoruz. Kazancımız kalmadı. Büyük şirketler kazanıyorlar. Kilosu 25 liraya bizden alınan kuzu eti vatandaşa 60 liraya satılıyor. Biz ekmek yiyemiyoruz, perişan olmuş durumdayız,” dedi. Kuşçu, pazardaki durum için ise şu ifadelere yer vererek, “Biz burada bir hayvana bin 500 lira diyoruz ama vatandaş almıyor. Pazarda fiyatlar düşük ama alan da yok, satanda yok,” dedi.

“Tedirginlik Var.”

Korona Virüsü nedeniyle insanlarda tedirginlik olduğunu dile getiren Besici Ufuk Küçükarabacı, bu nedenden dolayı kurbanlık satışlarının da olumsuz olarak etkilendiğini söyledi. Küçükarabacı, “Satışlarımız geçen seneye göre ağır. Bunun virüsle ilgilisi olduğunu düşünüyorum. İnsanlar tedirgin,” dedi./Umut Osman Sunci

Etiketler :
Kurbanlıklar Alıcı Bekliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net