Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Esnaf İsyan Etti, “Biz Bize Yetmedik”
Esnaf İsyan Etti, “Biz Bize Yetmedik”
...
08-09-2020 00:30
EKONOMİ
0 Yorum
1145 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’da yıllardır bijuteri dükkanı işleten Nermin Tanır,  bandırmalı esnaflar olarak ekonomik anlamda tüm zamanların en kötü günlerini geçirdiklerini belirtti.

Bandırma’da uzun yıllardır Bijuteri Dükkanı İşleten Nermin Tanır, yaptığımız röportajda pandemi sürecini değerlendirerek açıklamalarda bulundu. Tanır, “İşlerimizdeki durgunluk için tüm zamanların en kötüsü diyebilirim. Bu durum sokaktaki bütün esnaflar için geçerli ve düzeleceğinden umudumuz yok. Şimdi düğünler de yasaklandı ve dün işlerimiz birden bire durdu,” dedi.

Tanır konuşmasına şu sözlerle devam etti, “Pandemi sürecinde 45 gün kapalı kaldık. Açtığımız gibi kullanmadığımız 500 liralık elektrik parası geldi. 4 gün sonra, 400 lira daha elektrik parası geldi. Önce ödememiz, sonra itiraz etmemiz istendi. Bu daha kazanmadan cebimizden çıkan bir para oldu. 45 gün boyunca evde kaldık, ne yedik, içtik soran olmadı. 45 günde 4 bin 500 lira paramız gitti ve bu sadece sağlıklı beslenebilmemiz içindi.

Sonra rol modellerimiz çok rahat davranmaya başladılar. İnsanlar gevşedi ama şimdi tekrar sıkılaştırıyorlar. Bu pandemi dönemi oyun gibi oldu artık ve sonuç olarak ekonomi bitti. Bütün esnaf arkadaşlarım nasıl dayanacağız diye soruyorlar. Siftah etmeden dükkan kapatan arkadaşlarımız var. Esnaflar çok zor durumda. Bu dönemde biz bize yetmedik.” /Ahmet Türkmen - Umut Osman Sunci

Etiketler :
Esnaf İsyan Etti - “Biz Bize Yetmedik” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net