Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Çiçek Satan Esnaf Devletten Yardım Bekliyor
Çiçek Satan Esnaf Devletten Yardım Bekliyor
...
08-09-2020 00:30
EKONOMİ
0 Yorum
1262 Okunma
Haberi Yazdır

Yaptığımız Röportajda Pandemi Sürecini Kendi Sektörü Açısından Değerlendiren Güldünya Çiçekçilik İşletme Sahibi Nursel Başaran, Çok Zor Bir Süreç Geçirdiklerini İfade Ederek Devletten Yardım Beklediklerini Söyledi.

Güldünya Çiçekçilik İşletme Sahibi Nursel Başaran, yaptığımız röportajda pandemi sürecinin çiçekçi esnafını nasıl etkilediğini anlattı. Sözlerine, “Pandemi süreci bizim için çok zordu,” diyerek başlayan Başaran, esnafların devletten maddi ve manevi destek görmeyi beklediklerini kaydetti.

Başaran, konuşmasına şöyle devam etti, “Pandemi süreci boyunca zamanımız daha çok çiçeklerimizi çöpe atarak geçti. Çünkü satış yapamadık. Canlı ürün sattığımızdan dolayı, maddi açıdan büyük zararlar gördük.

Şu an için değerlendirmelerde bulunacak olursam, düğünlerin iptali bizi kötü etkiledi. Bir çiftimizin düğün iptali bize 15-20 kalem ürüne mal oldu. Zorlu bir süreç geçiriyoruz. Devletimizin de hiçbir şekilde ne maddi, ne manevi bir desteği olmadı. Kira ve faturalar konusunda yanımızda durulmalıydı. Ben, daha önce Esnaf Kefalet’ten kredi kullanmış olduğumdan, destek kredisi de alamadım.

Şu an düğünlerin iptal olması demek, bizim ürünlerimizin yine çöpe gideceği anlamına geliyor. Canlı oldukları için satış olmayınca ölecekler ve yine zarar edeceğiz. Bir anda yasak gelince çelenkler ve çiçek siparişlerimiz iptal oldu, elimizde kaldılar.

Bütün esnaflar olarak devletimizden destek görmek istiyoruz. Herkes zor durumda, insanların da alım gücü yok. Biz maddi, manevi destek bekliyoruz. Hiç destek almadık ve faturalarımız da 2 katı arttı, böyle olmaması gerekiyor. En azından faturalarımız ve kiralarımız konusunda yardım bekliyoruz. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Çiçek Satan Esnaf Devletten Yardım Bekliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net