Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Geçidin Kaldırılması Esnafı Mağdur Etti
Geçidin Kaldırılması Esnafı Mağdur Etti
...
15-09-2020 00:18
GÜNDEM
0 Yorum
844 Okunma
Haberi Yazdır

Şehit Süleymanbey Caddesi üzerindeki yaya geçidinin kaldırılarak yaya trafiğinin sınırlandırılması işlerinin zayıfladığını belirten esnafların tepkisine yol açtı.

Eski Belediye Başkanı Dursun Mirza yönetimi zamanında, İsmet İnönü Caddesi’nin orta refüjü daraltılarak cadde dört şeride çıkarılmış ve Şehit Süleymanbey Caddesi’yle kesiştiği noktadaki yaya geçidi de araç trafiğinin rahatlatılmasına yönelik gerekçeyle kaldırılmıştı. Yaya trafiğinin sınırlandırılması Şehit Süleymanbey Caddesi üzerindeki esnafların işlerini bu süreçte olumsuz etkilemiş ancak başkanlık koltuğunu devralan mevcut Belediye Başkanı Tolga Tosun, esnafın sesini duymuş ve yaya geçidini tekrar faaliyete geçirmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise önce yaya geçidi tekrar kaldırıldı, sonra da gerçekleştirilen peyzaj çalışmasıyla karşıdan karşıya geçiler tamamen sonlandırıldı. Bu durum esnafın işlerini daha ilk günden sekteye uğrattı. Yaptığımız röportajlarda yaya trafiğinin sınırlandırılmasıyla beraber işlerinin %50 oranında düştüğünü ifade eden cadde esnafları, yetkililere seslenerek caddenin eski düzenine geri dönmesini istediler.

“Hacı Yusuf İstikameti Tek Şeride Düşürülürse Kazalar Meydana Gelmez”

Yaptığımız röportajlarda çeşitli kazaların meydana gelmesi gerekçesiyle yaya geçidinin tekrar kaldırıldığını ifade eden esnaflar, eski Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın caddeyi 4 şeride çıkardığını ancak daha da önceki süreçte Hacı Yusuf Mahallesi istikametinin tek şerit olarak araç trafiğine açık olduğunu ve yaya geçidi üzerinde uzun yıllar boyunca tek bir kaza bile meydana gelmediğini söylüyorlar. Caddenin 4 şeride çıkarılmasıyla beraber kazaların da meydana gelmeye başladığını vurgulayan esnaflar, tek şeritli eski düzenin hem kendilerini mağdur etmeyeceğini, hem de kazalara sebep olmayacağını dile getiriyorlar. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Geçidin Kaldırılması Esnafı Mağdur Etti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net