Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Zeytinyağı Neden Pahalandı?
Zeytinyağı Neden Pahalandı?
...
16-09-2020 00:30
EKONOMİ
0 Yorum
700 Okunma
Haberi Yazdır

Zeytin ve Zeytinyağı Üreticisi Gülşah Acemliler, zeytinyağındaki fiyat artışının sebebini stokçuluk ve hasat zamanının yaklaşması olarak gösterdi.

Zeytinyağı son zamanlarda fiyatındaki artış ile gündeme geliyor. Biz de bu fiyat artışının nedenini üreticisine sorduk. Zeytin ve Zeytinyağı Üreticisi Gülşah Acemliler, yaptığı bilgilendirmede fiyat artışının birkaç farklı nedenden kaynaklandığını açıkladı. Fiyat artışındaki en geçerli sebebi ise zeytinin hasat zamanının yaklaşması olarak gösteren Acemliler, “Her yıl hasat zamanı yaklaştığında fiyatlar artar ancak bu yıl artış biraz daha fazla,” dedi.

Acemliler, “Pandemi dolayısıyla vatandaş zeytinyağını bile stok yaptı. Yani piyasada zeytinyağı az, bu da fiyatlara yansıyor. Müşteri 1 teneke alırken, 4 teneke aldı. Litre bazında zeytinyağının fiyatı 18 liraydı, şu an 25 liraya kadar çıktı. Yapılan stok bir yana buna hasat zamanının yaklaşması da eklendi. Açıkçası üretici olarak şu an ben de zeytinyağı bulamıyorum. Bu durum Kasım Ayı’nın sonuna kadar böyle gider. Hasat yapıldığında fiyat tekrar düşecektir diye düşünüyorum,” ifadesinde bulundu. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Zeytinyağı Neden Pahalandı? -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net