Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Muhtar Sarıaltın’dan İhtiyaç Sahiplerine Destek
Muhtar Sarıaltın’dan İhtiyaç Sahiplerine Destek
...
16-09-2020 00:30
GÜNDEM
0 Yorum
799 Okunma
Haberi Yazdır

Paşakent Mahalle Muhtarı Nurten Sarıaltın, ihtiyaç sahiplerine yönelik giysi, oyuncak ve kitap kampanyası başlattı.

Daha önce de gerçekleştirdiği proje ve çalışmalarıyla, yardımseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında çok kez köprü olan Paşakent Mahalle Muhtarı Nurten Sarıaltın, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor. Son olarak, Paşakent Mahallesi Muhtarlığı’na bağışlanan kitaplarla mini bir kütüphane kuran Sarıaltın, ayrıca giysi ve oyuncak yardımlarına da kaldığı yerden devam ediyor.

Sarıaltın, yaptığımız röportajda konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak, “Giysi ve oyuncakların yanında son zamanlarda kitap toplamaya da başladım. Aslında bunu daha önce de yapıyordum. Topladığım kitapları okullarımıza iletiyordum. Şimdiyse muhtarlığımıza bir kütüphane kurmak istedim. Kütüphanemizde şu an çocuk ve yetişkin kitaplarımız olmakla beraber bir Atatürk ile ilgili kitap köşemiz ve öğrencilerimiz için yardımcı kaynaklarımız da var. Muhtarlığımıza gelenler kitaplarımızı ödünç alıyorlar ve ödünç kitaplar bırakıyorlar. Yani kitap değişimleri olabiliyor. Bir kitap yerine daha fazla kitap okuyabiliyorlar.

Bir taraftan sosyal sorumluluk projelerimize de devam ediyoruz. Özellikle pandemi sürecinde zor durumda olan ailelerimiz bizlere ulaştılar ve yardımlarımızı yaptık. Yardım severler ise evlerinde fazla gördükleri eşyaları, oyuncakları ve giysileri bizlere getirmeye devam ediyorlar. Bunları ihtiyaç sahiplerine iletiyoruz,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Muhtar Sarıaltın’dan İhtiyaç Sahiplerine Destek -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net